سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

شرایط پس از تحریم موقعیت مناسبی برای ارتقاء جایگاه زنان است

به گزارش به دخت به نقل از پانا، رئیس ستاد […]

به گزارش به دخت به نقل از پانا، رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تأکید بر اینکه شرایط پس از تحریم شرایطی را بوجود آورده که نقش و حضور زنان می‌تواند بیش از پیش پر رنگ باشد تصریح کرد: از بانوان کارآفرین می‌خواهیم با جدیت و تلاش بیشتر در توسعه کشور سهیم باشند.

« سهیلا جلودارزاده » در اختتامیه دومین همایش نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار افزود: تلاش ما بر این بود که در مسیر توسعه پایدار کشور، نقش و جایگاه و سهم زنان و مشکلاتشان را با کمک برگزاری این نمایشگاه نشان دهیم و بتوانیم نقشی هر چند کوتاه در به تصویر کشیدن توانمندی‌های آنان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه توانمندی‌ها در ۳۰ رشته مختلف هنری، فرهنگی، صنعتی، تجاری و علوم و دانش فنی و فناوری به نمایش کشیده شد تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه و به تصویر کشیدن توانایی‌های زنان یکی از افتخارات در دوره کاری اینجانب محسوب می‌شود و با توجه به اهمیتی که نقش زنان و توانمندی‌های هنری و صنعتی آنها قائل هستم سعی کردم با بازدید از غرفه‌های نمایشگاه از نزدیک در جریان مشکلات و مسایل آنها قرار گیریم.
جلودارزاده در ادامه به برگزاری دومین همایش نقش زنان در توسعه پایدار که همزمان با برگزاری نمایشگاه صورت گرفته بود اشاره کرد و افزود: در این همایش ضمن تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات زنان کارآفرین داخلی و خارجی، راهکارهای اجرایی برای حضور مؤثرتر زنان در عرصه‌های مختلف کارآفرینی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار اظهار کرد: مجموع نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های مطرح شده در این همایش در قالب جزواتی جمع‌آوری خواهد شد تا غنای علمی بیشتری را به همراه داشته باشد.
جلودارزاده با بیان اینکه یکی از اهداف این برنامه شناسایی و معرفی نمونه‌های توسعه‌یافتگی زنان در بخش اقتصاد است یادآور شد: در دومین همایش و نمایشگاه مقرر شده است تا از ۱۰۰بانوی کارآفرین نمونه تقدیر شود که با رونمایی از کتاب، این اقدام انجام خواهد شد.
وی گفت:در این کتاب نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های آنان جمع‌آوری شده است تا مورد استفاده نسل حاضر و آینده قرار گیرد.
جلودارزاده ادامه داد: شاید این اولین قدم جامع در ارتباط با توسعه‌یافتگی توانمندی و افزایش سطح کارآفرینی زنان است که امیدواریم تقدیر از زنان کارآفرین برتر کشور بعنوان حرکت نمادین که امسال آغازگر آن بوده‌ایم ادامه پیدا کند .
رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با بیان اینکه رویداد ۹۴ با همه کم و کاستی‌ها و مشکلات تلاش کرد تا بتواند فصلی جدید برای ارائه توانمندی‌های بانوان باشد از بانوان کارآفرین درخواست کرد تا با ارائه پیشنهادات و نقطه‌نظرات خود در برپایی و ادامه این رویداد ما را کمک کنند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: شرایط پس از تحریم موقعیتی را فراهم ساخته است که بانوان می‌توانند با برنامه‌ریزی و سیاستگذاری مناسب در ارتقای جایگاه خود موثر باشند که این نیازمند استراتژی است.
جلودارزاده تأکید کرد: اگر مشارکت ۳۰ درصد زنان در سطوح سیاستگذاری و برنامه‌ریزی به عنوان یک قاعده مهم در افق ۱۴۰۴ تلقی شود باید برای رسیدن به آن از امروز برنامه‌ هدفمند داشت.
وی افزود: حضور زنان در نمایشگاه‌های خارجی می‌توانند در ارائه توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مختلف تأثیرگذار باشد ضمن اینکه دیگر کشورها نیز می‌توانند با توانایی‌های زنان کارآفرین داخل بیش از پیش آشنا شوند و تعاملات خود را افزایش دهند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد