زن استرالیایی به خاطر داعش فرزندانش را رها کرد

0

یک زن استرالیایی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش، ۲ فرزند خردسال خود را رها کرد.
به گزارش به دخت به نقل از مشرق، روزنامه “سیدنی دیلی تلگراف” روز سه شنبه فاش کرد: یاسمینه میلووانوف (۲۶ ساله) اوایل ماه مه دو بچه ۵ ساله و ۷ ساله خود را در شهر سیدنی به یک دایه سپرد و برای پیوستن به داعش راهی سوریه شد.

شوهر یاسمینه در مصاحبه با سیدنی دیلی تلگراف گفت: یاسمینه نامه ای برای من فرستاد و در این نامه آورده است که هم اکنون در سوریه به سر می برد.

شوهر یاسمینه که نام خود را ذکر نکرد ، افزود : نمی توانم باور کنم که یاسمینه شوهر و بچه هایش را ترک کرده است.

وی خاطرنشان کرد: من قبلا با یاسمینه درباره پیام هایی که برای وی در فیسبوک فرستاده می شد ، صحبت می کردم و به وی درباره افراط گری هشدار می دادم.
“یاسمینه میلووانوف” دوست فیسبوکی ” زهره دومَن ” است .

زهره دومن در شهر ملبون زندگی می کند و شوهرش “محمود عبداللطیف” قبلا به داعش پیوسته بود و اوایل سال ۲۰۱۵ در درگیری با ارتش سوریه کشته شد.

زهره دومن به عنوان عامل داعش در استرالیا برای جذب زنان از طریق شبکه های اجتماعی و ارسال آنها به سوریه برای برقراری روابط جنسی نامشروع با تروریست ها شناخته می شود .

“مایکل کینِن” وزیر مبارزه با تروریسم استرالیا با تأیید پیوستن یاسمینه به داعش گفت: رها کردن بچه ها و پیوستن به داعش واقعاً نگران کننده است.

دولت استرالیا حدود یک میلیارد دلار به امر مبارزه با خطرات تروریستی اختصاص داده است و سال ۲۰۱۵ تعداد زیادی نقشه تروریستی را خنثی کرد.

گزارش ها حاکی از پیوستن بیش از ۱۰۰ تبعه استرالیایی به داعش در عراق و سوریه و کشته شدن حدود ۳۰ نفر از آنها در درگیری ها است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده