زنان بزرگ ایران در دنیا بی نظیرند

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، زنان ایرانی را مایه افتخار کشور دانست و گفت: زنان ایرانی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن، مقاومت خوبی از خود نشان دادند که این نشات گرفته از الگوی دفاع مقدس است.
زنان ایرانی مایه افتخار کشور هستند
سردار بهمن کارگر روز یکشنبه در نخستین نشست شورای راهبردی کمیته بین الملل در حوزه زنان دفاع مقدس افزود: امام (ره) برای دفاع مقدس یک الگو و پارادایمی را در دنیا مطرح کردند که جنبش های اسلامی در کشورهای یمن، افغانستان، سوریه و عراق اکنون آن را تجربه می کنند.
وی اسلام، رهبری و مردم را سه رکن اساسی در دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم واقعیت و حقیقت دفاع مقدس را بیان کنیم، نقش زن و مرد را بطور کامل در آن مشاهده خواهیم کرد.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه نقش زن بدون مرد ناقص و تعریف مرد بدون زن خطایی بزرگ است، افزود: در برخی مواقع با برداشت های غلط از نقش زنان گفته می شود این افراد عقب ماندگی دارند و برای جبران آن باید خود را ثابت کنند، اگر فیلم های دفاع مقدس را نگاه کنیم به خوبی متوجه می شویم نه تنها زنان نقش کمتری از مردان نداشتند، بلکه بیشتر هم به ایفای نقش پرداختند.
وی در پاسخ به گفته های یکی از میهمانان که پوشش امروزی زنان ایرانی را دارای نقص خواند، گفت: در جمهوری اسلامی هم رویش و هم ریزش داشتیم، اما رویش بیش از ریزش بوده، اگر قرار باشد روزی زنان در جمهوری اسلامی به خیابان آیند آن زمان مشخص می شود چه اندازه ایران زن مومن و متعهد دارد و چه مقدار زن غافل.

** زنان بزرگ ایران در دنیا بی نظیرند
سردار کارگر ادامه داد: زنان بزرگی در ایران داریم که نظیر آنها در دنیا یافت نمی شود، مادران چند شهید و چند جانبازی را می شناسم که خود را نه طلبکار بلکه بدهکار جمهوری اسلامی می دانند.
وی، ایران را یکی از کشورهای کم جرم و امن عنوان کرد و گفت: به این دلیل این را می گویم که زمانی در حوزه جرایم فعالیت داشتم و از آمار و ارقام آن مطلع هستم.
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بخشی دیگر از سخنان خود، دفاع مقدس را نه متعلق به گذشته بلکه حال و آینده دانست و افزود: تمام پیشرفت های جمهوری اسلامی اعم از هسته ای، نانو، سلول های بنیادی الهام گرفته از دفاع مقدس است.

** اعزام نیروی ایرانی به عراق و سوریه دروغی بزرگ است
سردار کارگر گفت: این دروغی بزرگ است که جمهوری اسلامی به سوریه و عراق برای جنگ نیرو اعزام می کند، به گفته امام راحل، در دوران دفاع مقدس، انقلاب را صادر کردیم اما اکنون آنچه در این کشورها جواب داده مدلی است که آن را در دوران دفاع مقدس تجربه کردیم.
وی افزود: یقین دارم آینده جمهوری اسلامی درخشان و روشن خواهد بود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، در این نشست همچنین مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس سخنرانی کرد.
خالد قدومی نماینده مردم حماس در تهران، ماجد غماس نماینده مجلس اعلای عراق در تهران، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران، پدر شهید مصطفی احمدی روشن و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه از جمله حاضران در نخستین نشست شورای راهبردی کمیته بین الملل در حوزه زنان دفاع مقدس بودند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده