بانوان هندبالیست الجزایر برای روبرو نشدن با رژیم صهیونیستی، قید پارالمپیک را زدند

تیم گلبال بانوان الجزایر که در دومین دیدار خود باید با نماینده رژیم صهیونیستی روبرو می شد، از حضور در بازی های پارالمپیک انصراف داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا ،این تیم قرار بود از روز جمعه بازی هایش در این دوره بازی های پارالمپیک مقابل حریفان آغاز کند که ناگهان اعلام شد به دلیل مشکلات فنی در پرواز، در ریو حضور ندارد.
همین دلیل موجب شد تا دیدار نخست آنها برابر آمریکا که باید دیروز انجام می شد، لغو شود.
اما امروز عنوان شد که بازی دوم الجزایر مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بوده است. این اقدام منجر شد تا اعضای این تیم قید حضور در برزیل را زده و به عنوان مشکلات فنی در هواپیما، در پارالمپیک حضور نداشته باشند تا با نماینده این رژیم رودررو نشوند.
«گریک اسپنس»، مسئول ارتباطات کمیته بین المللی المپیک نیز صبح امروز به وقت محلی عنوان داشت که این موضوع در حال بررسی است.
به نظر می رسد در صورت اثبات این ماجرا، محرومیت هایی برای تیم گلبال بانوان الجزایر در نظر گرفته شود. کمیته های بین المللی المپیک و پارالمپیک حمایت ویژه ای از رژیم اشغالگر داشته و دارند.
افزایش فضای انتقادی به رژیم اشغالگر قدس در کشورهای اسلامی و نهادهای بین المللی حقوق بشری، نگاه منفی را نسبت به این تیم ایجاد کرده است.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به طور رسمی از ۱۸شهریورماه برابر با هشتم سپتامبر و با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از بیش از۱۶۰ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.
این بازی ها ۲۸شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.
/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده