ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش در منطقه است

0

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به حضور حداکثری زنان در آموزش عالی کشور، گفت: ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش در منطقه است.
به گزارش به دخت به نقل از فارس، لیلا فلاحتی گفت: از حدود سال ۲۰۰۰ یونسکو یک برنامه جهانی در مورد آموزش، با عنوان «آموزش برای همه» داشت که در این برنامه بسیاری از کشورها بر اساس ۶ هدف در نظر گرفته شده متعهد شدند در حوزه‌های آموزش به لحاظ کیفیت، کمیت و همچنین تضمین برابری جنسیتی تلاش‌های مختلفی داشته باشند.
وی ادامه داد: گزارش سال ۲۰۱۵ این اجلاس زیر منطقه‌ای، در ایران رونمایی شد که کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان و پاکستان در آن مشارکت داشتند و در این اجلاس ذیل ۶ هدف «آموزش برای همه»، این کشورها گزارشی از دستاوردها، تجارب و چالش‌ها ارائه می‌دادند.

مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری افزود: ایران هم در بخش‌های مختلفی گزارش خود را ارائه داد که یکی از بخش‌های آن بحث برابری جنسیتی در حوزه آموزش بود که ما دستاوردهای جمهوری اسلامی را در این حوزه معرفی کردیم.
فلاحتی تصریح کرد: نکته مهمی که در این نشست کاملا قابل اعتنا بود این بود که به لحاظ مقایسه منطقه‌ای، ایران پیشتاز برابری جنسیتی در امر آموزش است و بررسی‌ها و آمارها نشان می‌دهد ما پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه داشته‌ایم و نرخ حضور زنان در زمینه آموزش ۴ برابر شده است.
وی افزود: ما نشان دادیم که از طریق قانونگذاری و فرهنگ‌سازی برابری جنسیتی را در حوزه آموزش افزایش داده‌ایم که در حوزه دبستان و ابتدایی بسیار چشمگیر بوده است و در بخش آموزش عالی نیز حدود یک دهه است که حضور حداکثری زنان را نسبت به مردان در بخش دولتی شاهد هستیم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده