سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

انتقال دختران «اعظم» به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی گفت: در حال حاضر ۲ دختر “اعظم” که مورد آزار و شکنجه همسر معتادش قرار گرفته بود، به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست منتقل شدند.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، فرشته سلجوقی درباره پرونده “اعظم” زن ۳۰ساله‌ای که به همراه ۲ دخترش ۲۱ روز بدون آب و غذا در خانه حبس شده و مورد خشونت، آزار و شکنجه همسر معتادش قرار گرفته بود، گفت: پس از اطلاع از پرونده این زن و دو دختر ۸ و ۵ساله‌اش که مورد آزار و اذیت و خشونت همسر معتادش قرار گرفته بودند، به‌دستور استاندار خراسان‌رضوی این پرونده را پیگیری کردیم؛ در حال حاضر این ۲ دختر به مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست منتقل شدند.

او گفت: خوشبختانه اداره‌کل بهزیستی استان در اجرای منویات استانداری و درمان همسر و فرزندان خشونت دیده تلاش زیادی داشته و روند پیگیری پرونده این خانواده به اطلاع معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز اعلام خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی تأکید کرد: بانوانی از “موسسه زنان حقوقدان سورا ” که رسالت اصلی‌شان حمایت از زنان و کودکان مظلوم و ستمدیده است، به‌عنوان یک تشکل غیردولتی، دادرسی و دفاع از این پرونده را برعهده گرفته‌اند.

او در ادامه گفت: توصیه و تاکید می‌شود که خانواده‌ها قبل از ازدواج، نسبت به زوج و یا زوجه تحقیقات کاملی درباره عادات، رفتار و ابتلا هر یک از طرفین به بیماری‌های روحی و روانی انجام دهند.

سلجوقی گفت: قانون حمایت از خانواده بر این موضوع تاکید دارد و دستگاه‌های مربوطه نیز باید پاسخگوی استعلام‌های دفاتر ازدواج باشند البته در این میان نقش دستگاه‌های دولتی و نهادهای مدنی در پاسخگویی، آگاه‌سازی و آموزش به خانواده‌ها تعیین‌کننده است تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی در کشور نباشیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد