چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

شجاعي:

ارتقاء فوتبال زنان نیازمند تجربه مربیان مرد است

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، نایب رییس […]

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، نایب رییس سابق زنان فدراسیون فوتبال گفت: در حوزه فوتبال زنان مربیان خوبی داریم، اما با توجه به سابقه کم این رشته در کشور و حضور کم زنان در عرصه های بین المللی باید از تجربه مربیان مرد استفاده کرد.
فریده شجاعی بزرگترین ضعف فوتبال زنان را نداشتن مربیان با تجربه عنوان کرد وگفت:این ضعف باجذب یک مربی زن صاحب نام و خبره جهان فوتبال و قراردادی چند ساله با وی تا حدود قابل حل است اما در کنار این مربی باز هم باید از تجربه مربیان مرد برای هدایت و افزایش روند رو به رشد فوتبال زنان استفاده کرد.
تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال کشورمان (جوانان ) در مرحله نهایی رقابت های فوتبال قهرمانی آسیا که در جریان است، در مقابل تیم های کره جنوبی و شمالی به ترتیب با نتایج ۱۳ بر صفر و ۹ بر صفر بازی را واگذار کرده است.
رقابت های فوتبال قهرمانی دختران زیر ۱۹ سال آسیا هم اکنون به میزبانی کشور چین در شهر نانجینگ این کشور در حال برگزاری است.
وی اضافه کرد: یکی از راههای استفاده بهتر از تجربه مربیان مرد برای ارتقاء سطح فوتبال زنان استفاده ازاین مربیان برای تیم های دختران ۱۰ و ۱۲ ساله است تا بازیکنان از همان پایه و شروع فوتبال تکنیک ها را به خوبی و درستی یاد بگیرند تا سرمربیان لیگ یا مربیان تیم ملی نگویند بازیکنان ملی پوش زن حتی یک شوت بغل پا هم بلد نیستند.
نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: اگر فدراسیون فوتبال یک مربی مجرب زن را به مدت چند سال برای هدایت تیم ملی جذب کند باید از وی بخواهد که درکنارهدایت تیم ملی با تیم های پایه زیر ۱۴ ، ۱۶ و ۱۹ سال نیز کار کند و به عنوان مدیر فنی بر روند هدایت این تیم ها نظارت داشته باشد.
شجاعی افزود: با یک بررسی ساده می توان روند رو به رشد فوتبال زنان را طی ۸ یا ۹ سالی که از راه اندازی این رشته می گذرد را ببینیم اما این برنامه نیازبه تغییرات اساسی دارد که از آن جمله می توان به برگزاری مستمر مسابقات تدارکاتی و حضور در رقابت های بین المللی و برون مرزی اشاره کرد.
شجاعی با بیان اینکه البته ما انتظار چنین نتایجی از تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال نداشتیم، گفت: با این وجود نمی توانیم هرگز فوتبال خودمان را با کشورهای چون کره جنوبی یا کره شمالی مقایسه کنیم زیرا در حالی که ما به دلایل مختلف نمی توانیم در رقابت های دوستانه یا تورنمنت های بین المللی شرکت کنیم تیم های برتر فوتبال زنان در آسیا علاوه بر تمرینات مستمر به طور مرتب در رقابت های بین المللی نیز حضور پررنگی دارند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد