تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای فرزند 4 قلو به بالا

مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور گفت: خانوارهای دارای فرزند ۴ قلو به بالا با همکاری و مساعدت ستاد مسکن بهزیستی کشور و نهادهای دیگر در اولویت دریافت مسکن قرار می‌گیرند.

0

فاطمه عباسی در تبیین و تشریح ارائه خدمات به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو گفت: بهزیستی در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش جمعیت و همچنین سیاست‌های تشویقی فرزندآوری خدماتی را به خانواده‌های چندقلو ارائه می‌دهد.

مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور با اشاره به ارائه خدمات به 16 هزار 175 هزار خانوار چندقلو تحت پوشش، افزود: از این تعداد 4 هزار و 645 خانوار دارای فرزند 3 قلو به بالا هستند و 11 هزار و 530 خانوار دارای فرزند 2 قلو هستند.

وی در بیان شرایط دریافت خدمات بهزیستی ویژه خانوارهای چندقلو، عنوان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات برای خانواده‌های 2 قلو تنها به دهک‌های یک تا سه درآمدی خدمات ارائه می‌شود اما خانوارهای 3 قلو به بالا بدون محدودیت دهک درآمدی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

عباسی، پرداخت مستمری را یکی دیگر از خدمات به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو برشمرد و گفت: مستمری با توجه به بعد خانوار در سال 1400 از 900 هزار تومان تا یک میلیون و 100 هزار تومان پرداخت می‌شود.

مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور یادآور شد: خانوارهای دارای فرزند 4 قلو به بالا با همکاری و مساعدت ستاد مسکن بهزیستی کشور و نهادهای دیگر در اولویت دریافت مسکن قرار می‌گیرند اما کمبود اعتبارات سبب پشت‌نوبت قرار  گرفتن تعدادی از خانوارهای 2 قلو با دهک درآمدی 4 تا 7 شده است.

 

انتهای پیام/ منبع: خبرگزاری تسنیم

درج نظر