چطور خانه را سریع تمیز کنیم؟

اگر دوست دارید خانه ای آرام و بدون هرگونه آشفتگی و شلختگی داشته باشید با دنبال کردن راه های ساده زیر به هدف تان خواهید رسید.

0

تمیز کردن خانه جزو کارهایی است که بیشتر افراد دوست دارند آن را به زمانی دیگر موکول کنند. اما همیشه این کار آن قدرها هم سخت نیست. کافیست بدانید چطور می‌توان در کمترین زمان آن را انجام داده تا بتوانید به کارهای دیگر برسید.

1-با اتاق‌خواب شروع کنید و با صاف کردن ملحفه تخت و مرتب کردن بالش‌ها، ظاهر مرتبی به آن دهید. اگر فرصت دارید کشیدن روتختی را که با آن اتاق‌خواب بسیار مرتب به نظر خواهد رسید، فراموش نکنید.2- لباس‌های کثیف را داخل سبد لباس بریزید و کشوهای نیمه باز را به حالت اول برگردانید. قرار دادن وسایل ریز و کوچک کنار تخت، یک عادت است. با سر جای خود قرار دادن آنها در هر روز، مانع جمع شدن و مشکل‌ساز شدن شان شوید. در مورد اتاق‌خواب در همین حد کافیست.

3 -جابجا شدن وسایل از یک اتاق به اتاق دیگر و رها کردن آنها به همان حالت مهم‌ ترین دلیل نامرتب بودن خانه به حساب می‌آید.

برای حل این مشکل و قرار دادن هر چیزی در جای خود، لازم نیست وقت خاصی را به این کار اختصاص دهید، همان‌طور که در خانه راه می‌روید، اشیاء اضافی را جمع و در جای خود بگذارید.

4 –جاهایی مانند اپن و گاز را سریع دستمال بکشید.

5 – ظروف شسته شده را سرجای خود قرار دهید. ظرف ‌های کثیف داخل سینک را شسته یا آنها را داخل ماشین ‌ظرفشویی قرار دهید. خالی بودن سینک، باعث می‌شود آشپزخانه تمیز به نظر برسد. برای از بین رفتن لکه‌های آب، سینک را با دستمال خشک کنید.6-با تمیز کردن آینه و شست وشوی سریع سرویس‌ بهداشتی، اگر جایی کثیف به نظر می‌رسد، آن را تمیز کنید.7-تمیز کردن فرش‌ ها را به عنوان یک کار سخت به آخر هفته موکول کنید، مگر آن که روی آنها خیلی آشغال ریخته شده باشد. در قسمت ‌های بدون فرش و خالی، روزانه پرز و موی زیادی جمع می‌شود. با تی‌زدن سریع روزانه فرصتی برای جمع‌ شدن آنها باقی نگذارید.7-کار گروهی فراموش نشود. از اعضای خانواده خود بخواهید هر روز مرتب و تمیز کردن قسمتی از خانه را به عهده بگیرند. 8- قفسه بندی را فراموش نکنید، زیرا قفسه ها علاوه بر این که در پیدا کردن تمامی وسایل مورد نیاز به شما کمک می کنند بسیار شیک و مدرن هستند.9-هر وسیله ای را بسرعت در جای خود قرار دهید. هنگامی که با مرغ و گوشت یا هر خوراکی دیگری وارد خانه می شوید، آنها را روی پیشخوان رها نکنید، بلکه سریعا آنها را در فریزر بگذارید تا  بعدا از این که آنها را در فریزر قرار نداده اید، پشیمان نشوید

شما می توانید این طور تصور کنید که تمامی وسایل خانه نیز مانند همین مرغ یا بستنی هستند و اگر بموقع آنها را در جای خود قرار ندهید، ممکن است آب شوند و دردسر شما را بیشتر کنند.

با استفاده از این قانون هر گونه آشفتگی را در خانه کاهش می دهید.

/انتهای متن/

درج نظر