نوره، درمان سرطان است و افسردگی و اضطراب

قسمت سوم

ترس، افسردگی، اضطراب، وسواس، سرطان های مختلف شایع در میان زنان و مردان و … همه مشکلات بسیار حاد و رایج این روزگارند که گریبان بسیاری از ما را گرفته است و درطب اسلامی برای آن یک دستورالعمل ساده و موثر توصیه شده است : نوره درمانی.

1

 درطب اسلامی برای  متعادل سازی قوای جسمی و روحی دستورات مهمی داده شده است که یکی از آنها نوره درمانی است.

در واقع بسیاری از بیماری ها می تواند به کمک این دستورالعمل در جسم و روح برطرف شود.

در زمان های گذشته  که سیاحان به دیدار از ایران دوران صفوی و قاجاری پرداخته اند از سلامت، شادابی و تعادل روحی و روانی مردم ایران ، یادداشت ها نوشته اند و اظهار شگفتی نموده اند و به دنبال راز این همه بر آمده اند. البته در طول زمان به دنبال کشف این رمز و راز چه بسا در خیلی موارد در صدد نابودی این سبک زندگی سلام بر آمده اند.


ترس، افسردگی و اضطراب

طب اسلامی و سنتی، مشکلاتی نظیر ترس،  اضطراب، افسردگی، وسواس، غم و اندوه را ناشی از فزونی خلطی به نام سودا در بدن افراد می داند که در نهایت منجر به بی نشاطی و پریشان حالی افراد می گردد.

 افزایش سودا (غلظت خون) بیماری های متعددی در بدن ایجاد می کند که برخی از آن عبارت است از انواع بیماری های اعصاب و روان، واریس، بواسیر، پیری و مرگ زود رس، انواع سرطان ها و…

یکی از روش های درمان غلبه سودا در بدن استفاده از منضج سوداست، یعنی دارو و موادی که سودا را در بدن بپزد و سپس از طریق مسهل ها دفع نماید.

به فرموده امام رضا(ع) نوره(واجبی) زداینده سودا است. بنابراین وقتی عامل غم و اندوه از بین برود، غدد نشاط به ترشح عادی و روزمره خود مشغول می شوند و انسان احساس نشاط و شادکامی می کند. نوره سودا را از عمق وجود افراد سوداوی بیرون کشیده و مانع از بی نشاطی و افسردگی می شود.

 – از امام رضا(ع) نقل شده است: « کسی که می خواهد سودا     او را نسوزاند بر او باد به قی کردن، رگ زدن و نوره کشیدن.»


بیماری های دستگاه تناسلی

نوره درمانی از موارد مفید برای خیلی از مشکلات دستگاه تناسلی است.

بلند شدن موهای زائد بدن می تواند برای آب کمر که همان منی یا اسپرم است(بطور کلی ترشحات سفید زنان و مردان) مضر باشد و عوارض خطرناکی چون سستی کمر، انزال زود رس ، ناتوانی جنسی و ضعف اسپرم و ناباروری در مردان و مشکلاتی نظیر ترشحات واژینال و کسیت تخمدان، ناباروری و سقط های مکرر در زنان را باعث شود.

استفاده از نوره، درمان قارچ و باکتری های مضر و میکروب ها بوده و در درمان عفونت های زنان بسیار موثر است.

همچنین نوره یکی از تقویت کننده های تدریجی نطفه مردان و تخمک گذاری زنان می باشد  و در مورد نازایی و جلوگیری از سقط ها و کیست ها از ارزان ترین و ساده ترین شیوه های درمانی است.

شایان ذکر است که امروزه نازایی و شیوع انواع بیماری ها، معلول عوامل زیادی از جمله دخالت استعمار در تغذیه ، بهداشت و به طور کلی سبک زندگی افراد می باشد.


بیماری های پوستی

پیسی و لک یا همان ویتیلیگو بیماری پوستی به صورت لکه های سفید رنگی است که به علت از دست رفتن رنگدانه پوست به وجود می آید یکی از بهترین شیوه های بهبود و پیشگیری از این ناراحتی، استفاده از نوره سنتی با حنا می باشد.

در طب الائمه(ع) به نقل از عبدالله بن سنان آمده: مردی نزد امام صادق (ع) از لک و پیسی اظهار ناخرسندی کرد. فرمود: به حمام برو و حنا را به نوره درآمیز و بر محل بمال؛ چه پس از این کار، هیچ ناراحتی ای نخواهد داشت.(دانشنامه احادیث پزشکی)

امام موسی بن جعفر (ع) از رسول خدا(ص) روایت کرده اند: هر که به حمام برود و دارو بکشد و بعد از دارو حنا از سر تا پا بمالد، او را امان باشد از دیوانگی و خوره و پیسی و جذام تا نوره کشیدن دیگر.

     

درمان واریس با نوره

در طب اسلام واریس حاصل تجمع سودا در سیاهرگ هاست. در این حالت عروق انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و خون نمی تواند براحتی در رگ ها حرکت کند .

مصرف نوره سنتی به صورت مدام و مستمر از بهترین جلوگیری کننده های واریس است، زیرا سودا سوز است. هر چند زالو درمانی و مصرف شربت دوسین( عسل و سیاهدانه) در درمان واریس عالی جواب داده است.


نوره در درمان سرطان سینه

بدن دارای شبکه ای از عروق خیلی ریز با جداره نازک است که مجاری لنفاوی نامیده می شود.

غده هایی به اندازه نخود و بیضی شکل به طور گسترده در سراسر بدن پخش و به عنوان فیلتر برای به دام انداختن سلول های خطرناک عمل می کنند و نقش بسزایی در عملکرد صحیح سیستم دفاعی داشته و توانایی بدن را برای مقابله با ویروس ها، باکتری ها و سایر علل بیماری کنترل می  نمایندو زیرا مایع لنفاوی منتشر و در نهایت به جریان خون متصل می شود.

مهم ترین غدد لنفاوی متصل و مجتمع در کنار هم، دو طرف گردن، زیر بغل، کشاله ران بوده و از گروه های اصلی غدد لنفاوی هستند. عفونت ها، علت رایج بزرگ شده این غده هاست. مثلا سرطان سینه باعث تورم غدد لنفاوی زیر بغل می شود.


شیمی درمانی طبیعی

دستور به نوره کشی  با ترکیب قدیمی آهک و سولفید آرسنیک ، از بهترین شیوه های حمایتی از سلامت این غدد است. این روش، نوعی شیمی درمانی تدریجی برای تقویت عمومی بدن در برابر همه مهاجم های خطرناک است.


کنترل پروستات با نوره

پروستات غده ای در مردان است به اندازه یک گردو و پایین تر از مثانه در لگن قرار دارد و بخشی از سیستم تناسلی مردان است.اغلب در سنین 60 الی 70 سالگی مشکلات ادراری ناشی از بزرگ شدن ایجاد می کند.

متاسفانه وجود تغذیه ناسالم با رویکرد غذاهای سرد و عدم استفاده از نوره سنتی- که در درمان آن مفید است- به شیوع این بیماری دامن زده است و مشکلات بزرگی را با علائم سرطان ایجاد نموده است.

در طب اسلامی، عامل بزرگی پروستات را رسوب های سوداوی و لنفاوی(بلغم) عنوان می کنند.

استفاده از نوره سنتی از بهترین پیشگیری ها بوده و در درمان نیز موثر است.هر چند در درمان آن گیاهان و داروهای دیگر نیز دخیل است، اما با استفاده از نوره سنتی می توان به یک اقدام پیشگیرانه در این مورد  مبادرت نمود.


تذکر و تنبیه

روند رو به رشد آلاینده های هوا و افزایش استفاده از آفت کش ها و سمپاشی ها و تغذیه نامناسب در افراد موجب بیماری های زیادی به خصوص سونامی آلرژی و حساسیت های پوست گردیده است. به نظر می رسد با انباشتگی سموم در بدن- بویزه کسانی که دارای طبع گرم و خشک هستند- در اوایل مصرف نوره سنتی ، علائمی نظیر جوش و خارش و اغلب حساسیت های پوستی مشاهده شود. برای جلوگیری از این موارد  یاد آور می شویم که در این مواقع جای نگرانی نیست؛ اشکال از نوره نیست،  بلکه مشکل در وجود خود شماست؛ زیرا این ظهور و بروز ، نشان از انباشتگی سموم در بدن می باشد. نوره خود داروی پاک کننده بدن می باشد، یکی از آثارآن بیرون کشیدن سموم از عمق بدن به سطح پوست، برای خارج کردن آن می باشد. بنابراین جوش و خارش و … خود نشان از روند درمان پذیری شماست.

 

آداب نوره کشیدن

برای نوره کشیدن براساس آراء امام رضا(ع) در رساله الذهبیه آدابی مطرح  شده است:

  • قبل از نوره کشی، محل آن با آب سرد شسته شود. برای این که بعد از استعمال نوره، زخمی در بدن ایجاد نشود و موجب ترک در دست و پا نشود و لکه های سیاه در پوست به وجود نیاید.
  • برای تمیز کردن و شستن از اب گرم استفاده شود.
  • روغن مالی با روغن های مفید نظیر گل بنفشه و گل محمدی علاوه بر جلوگیری از حساسیت، بهترین شیوه در تغذیه سلول ها و بافت های جلدی بوده و طبیعی ترین مرطوب کننده سطح پوست می باشد.
  • برای استفاده از نوره یک روز تمام از همبستری پرهیز شود و سپس از نوره استفاده گردد.

 ترکیبات مو برهای جدید موسوم به «بهداشتی»!!

با توجه به عادت گذشتگان و اقبال امروزی ها ، با انگیزه درمانی با نوره مخالفان نوره سنتی دست بکار شده و محصولی با نام موبرهای بهداشتی وارد بازار مصرف نمودند که حاوی سولفات باریوم ( جایگزین سولفید آرسنیک) و پودر مِل و یا دیگر مواد شیمیایی همراه با انواع اسانس های معطر می باشد.

هر چند این ها موهای بدن را می زدایند و به نظر بی خطرتر از تیغ و ژیلت و اپیلاسیون می باشد، ولی جنبه درمانی ندارد.

این همه تکرار و تاکید در امر نوره نشانگر اهمیت بسیار جدی این ماده بهداشتی و درمانی است که طی سال های گذشته از ما گرفته شده و به جای آن انواع مو زداهای رنگارنگ و زیبای صنعتی را قرار داده اند تا صنعت بهداشت و البته تولید بیماری و لوازم بهداشتی شرکت های چند ملیتی همواره برقرار و پر سود برای صاحبان سرمایه باشد.

/انتهای متن/

نمایش نظرات (1)