دستگیری عامل تهدید به قتل دختر جوان در تلگرام

فردی که با انتشار تصاویر خصوصی دختری در شبکه اجتماعی تلگرام و تهدید به قتل او در صدد انتقام از این دختر و خانواده اش بود با تلاش کارآگاهان پلیس فتا مازندران ، شناسایی و دستگیر شد.

0

به گزارش به دخت و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن محمدنژاد ، رئیس پلیس فتای مازندران با اعلام این خبر گفت: موضوع در پی مراجعه فردی به ماموران پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر اینکه فردی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام پس از ارتباط و اغفال دخترش به عکس های شخصی اش دسترسی پیدا کرده و او را تهدید به انتشار تصاویر کرده است در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا با بررسی های فنی و اطلاعاتی، متهم را که ساکن یکی از شهرستان های استان است، شناسایی کردند.
سرهنگ محمدنژاد افزود: ماموران پلیس فتا پس از شناسایی مخفیگاه متهم با هماهنگی قضائی در یک عملیات غافلگیرانه این فرد را در منزل مسکونی اش دستگیر کردند.
محمدنژاد افزود: متهم در تحقیقات اولیه ضمن اقرار به بزه انتسابی اعلام کرد که از قبل با شاکی ارتباط تلفنی داشته و مدتی پیش با خانواده به خواستگاری او (شاکی) رفته و از پدرش جواب رد شنیده است؛ لذا از این کار او بسیار ناراحت شده و با علم به این که دخترجوان در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت دارد با او با هویت جعلی ارتباط، برقرار و او را تهدید به قتل و انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی کرده است.
سرهنگ محمدنژاد هشدار داد: در صورت عضویت در شبکه های اجتماعی از برقراری ارتباط با افراد غریبه اجتناب کنید و به فرزندان خود بیاموزید به درخواست کاربرانی که نمی‌ شناسند، پاسخ ندهند و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را برای دیگران ارسال نکنند.
رئیس پلیس فتا استان مازندران تاکید کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌ های اجتماعی خودداری کنید و در صورتی که شخصی مزاحمت ایجاد می کند از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب و مراتب را به پلیس فتا گزارش کنید.

/انتهای متن/

درج نظر