دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

بیانیه جمعیت فاطمیون در اعتراض به حاشیه های مراسم افطاری رئیس جمهور

جمعیت فاطمیون در اعتراض به حواشی مراسم افطاری  رئیس جمهوری که با شرکت احزاب و ساسیون برگزار شد، بیانیه ای منتشر کرد.

در مراسم افطاری که رئیس جمهور آقای دکتر روحانی برای اهالی سیاست برپا کرد، سخنان آقای کرباسچی در مورد میرحسین موسوی و “سیدمظلوم” خواندن او برای اهل نظر این سوالات را مطرح می کند که:

هیچ فکر کرده اید که  اگر طرح براندازی آقایان در سال ۸۸ به فرجام می رسید، امروز شما و خیلی دیگر از دوستان و همقطاران تان کجا بودید؟  در آن صورت امروز کسی از شما و دوستان تان می توانست بر بعضی مناصب حکومتی تکیه بزند یا در ضیافت افطاری شرکت کند و  سخنرانی نماید و …؟ 

آیا اصلا از نظر شما فتنه ۸۸ وجود داشته  و  عواملی برای آن بوده و  کسانی هدایتش می کردند؟ آقای میرحسین موسوی عاملیت و نقشی در آن داشته است یا نه؟

و اما سوالی که در مورد نظر آقای کرباسچی در مورد جوانان و نسبت شان با حاکمیت باید پرسید:

 

جناب آقای کرباسچی!

اولا آیا سخن گفتن از قضایای اجتماعی در این حد حساس و مهم بدون تکیه بر تحقیق و پژوهش و تحلیل دقیق جایز و قابل قبول است ؟

ثانیا  شما و همقطاران سیاسی تان درعرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکمیت در این سال ها نقش کمی داشته اید و دارید؟  واقعا اگر درست باشد که بخش مهمی از جوانان مسیری متفاوت از نظام را در پیش گرفته اندد، نقش و سهم شما و حزب و گروه و عملکردهای تان در این فرآیند چه بوده است؟ آیا رفتار بعضی صاحبان پست و مسئولیت و وابستگان شان درنگاه جوانان نسبت به نظام اثر نگذاشته است؟  

البته  دادن تحلیل هایی از این دست روشنفکرانه و مردم مدارانه و انداختن تقصیر هر کوتاهی و خطایی به گردن دیگران (شگرد کی بود کی بود من نبودم) در فصول انتخاباتی امری است رایج  و البته کهنه و ناکارآمد که مردم به  شنیدن آن از سوی خیلی گروه های سیاسی عادت کرده اند.

سوال آخر در مورد تعداد کم خانم های حاضر در جلسه و هم نمایندگان احزاب زنان است. چرا  چهره های شاخص سیاسی از میان زنان تقریبا به گروه های اصلاح طلب منحصر می شد؟  ظاهرا همدلی و همزبانی دولت و ملت به حوزه زنان که می رسد کمرنگ و بی رمق می شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs