840 فیلمساز زن در یک جشنواره

در شش دوره گذشته جشنواره فیلم پروین اعتصامی 844 فیلمساز زن آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده‌اند.

0

سرویس خبر به دخت/

مازیار رضاخانی دبیر جشنواره فیلم پروین اعتصامی گفت: در شش دوره گذشته جشنواره فیلم پروین اعتصامی 844 فیلمساز زن فرم ثبت نام جشنواره را پر کرده و آثار خود را برای حضور در این جشنواره ارسال کرده‌اند. از این میان 407 نفر از 1 تا 3 فیلم و 437 نفر از 4 تا 11 فیلم برای دوره‌های پیشین این جشنواره ارسال کرده‌اند.

دبیر جشنواره فیلم پروین اعتصامی با اشاره به رکورداران این آمار رسمی عنوان کرد: صبا سلمان‌زاده با ارسال 11 فیلم به دبیرخانه در رتبه نخست، عاطفه خادم‌الرضا و رقیه توکلی با ارسال 9 فیلم، نرگس آبیار با ارسال 8 فیلم، شیلان سعدی و هیوا امین نژاد با ارسال 7 فیلم و  شیرین‌برق نورد، مرجان اشرفی زاده، الهه گل‌محمدی و ناهید شمس با ارسال 6 فیلم در رتبه‌های بعدی مشارکت و ارسال فیلم به دوره‌های پیشین جشنواره پروین اعتصامی هستند. همچنین عاطفه خادم الرضا و مریم خلیل‌زاده از تهران، کاترین غلامی از آبادان و لعیا میرنصیری از تبریز رکورددار کسب جایزه از شش دوره پیشین جشنواره هستند.

وی خاطرنشان کرد: این آمار رسمی بوده و این تعداد فیلمساز زن در دنیا بی نظیر است. همچنین از نکات قابل توجه این آمار حضور جوانترین فیلمسازانی چون رومینا محقق 9 ساله و فاطمه امجدی مسلمان 13 ساله است و البته حضور لادن صحرایی تنها فیلمساز ناشنوای کشور در این جشنواره از دیگر نکات قابل توجه است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم پروین اعتصامی، رضاخانی در ادامه گفت: از بانوان بازیگری که در مقام فیلمساز در شش دوره پیشین جشنواره شرکت کرده‌اند می توان به پریوش نظریه، فاطمه گودرزی، ماهایا پطروسیان، شبنم قلی‌خانی، پروانه معصومی، مهشید افشارزاده، نگار استخر، نیلوفر خوش خلق، پگاه آهنگرانی اشاره داشت.

هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی با موضوع نقش زن در تنظیم اقتصاد خانواده مختص زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن از تاریخ 1 تا 4 اسفندماه به دبیری مازیار رضاخانی در تهران برگزار می‌شود.

منبع:مشرق نيوز/ انتهای متن/

درج نظر