تجمع دانشجویان دختر رشته پرستاری دانشگاه آزاد رشت

بالغ بر نیمی از دانشجویان دختر رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در مقابل ساختمان ریاست این واحد در اعتراض به انتقال دانشجویان دختر رشته پرستاری به پردیس خواهران این شهر تجمع کردند.

0

سرویس خبر به دخت/

بالغ بر نیمی از دانشجویان دختر رشته پرستاری واحد رشت صبح امروز(26 آذر) در مقابل ساختمان حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در اعتراض به انتقال و جابه‌جایی دانشجویان دختر رشته پرستاری به پردیس خواهران واقع رشت تجمع کردند.

این تجمع در دومین روز خود در هوای بارانی توسط دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت صورت گرفته است.

مسئولان دانشگاه آزاد رشت قول بررسی وضعیت موجود را به دانشجویان دادند اما هنوز مشکل برطرف نشده است.

دانشجویان رشته پرستاری در مجموع خواستار جلوگیری از انتقال این رشته به دانشکده علوم انسانی به پردیس خواهران بودند که به تازگی طبق دستور محمدحسین سرورالدین رئیس سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به پردیس خواهران تغییر عنوان یافته است.

دانشجویان در تجمع خود بر این نظر بودند که پس از گذراندن پنج ترم در مجتمع پل تالشان رشت دلیلی برای انتقال دانشجویان دختر به دانشگاه دیگر وجود ندارد در حالی که یکی از ساختمان‌های مجتمع آموزشی پل تالشان به نام دانشکده پرستاری و مامایی نامگذاری شده است و از ابتدای سال نیز دانشجویان رشته‌های مختلف علوم انسانی نیز از دانشکده پشت صدا و سیما «پردیس» به ساختمان‌های جدیدالتاسیس و بسیار مجهز مجتمع آموزشی پل تالشان انتقال یافته‌اند.

این دانشجویان دوری راه از محل خوابگاه‌های خود تا دانشکده پشت صدا و سیما «پردیس»، مناسب نبودن فضای آموزشی آن دانشکده با رشته پرستاری، در دسترس نبودن به کتابخانه مرکزی و بیمارستان‌هایی مانند الزهرا (س) و پورسینا را از جمله دلایل اعتراض خود به این تفکیک و جدا سازی مذکور عنوان کردند.

به گزارش فارس اجرای طرح تفکیک دانشجویان رشته‌های پرستاری و مامایی از طرف اکرم رحمانی عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی واحد رشت پیگیری شده است.

علیرضا اقدامی دبیر منطقه 17 و همسر اکرم رحمانی به تازگی وی را به سمت رئیس دانشکده پردیس خواهران منصوب کرده که طرح او درباره انتقال دانشجویان به واحد پردیس مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

دانشجویان دختر هنوز در زیربارش باران و سوز و سرمای هوا به اعتراض خود ادامه می‌دهند و هیچ تمهیدی برای مشکل موضوع انتقال دانشجویان اندیشیده نشده است.

منبع :فارس/ انتهای متن/

درج نظر