ازدواج سنتی با ضریب موفقیت بالا بهترین راه تشکیل خانواده

یک آسیب‌شناس اجتماعی گفت: بیش از 70 درصد ازدواج‌هایی که به روش سنتی شکل می‌گیرند، با موفقیت همراه است و این نوع از ازدواج‌‌ها که از طریق مشورت با خانواده و بزرگان صورت می‌گیرد، از دوام بیشتری برخوردار است.

10

سرویس اجتماعی به دخت/ به گزارش فارس، مجید ابهری در رابطه با سایت‌های اینترنتی و مؤسسات همسر‌یابی اظهار داشت: ازدواج یکی از اصلی‌ترین مراحل زندگی هر فردی است و انتخاب درست پایه و اساس زندگی شاد و بادوام است.

وی افزود: 3 روش معمول برای ازدواج وجود دارد که متداول‌ترین آن در جامعه ایرانی روش سنتی است در این نوع از ازدواج دختر و پسر به واسطه والدین یا اقوام و آشنایان با هم آشنا شده و بر اساس هنجارهای سنتی و فرهنگی زندگی خود را تشکیل می‌‌‌دهند.

 

این آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه بیش از 70 درصد از ازدواج‌هایی که به روش سنتی شکل می‌گیرند با موفقیت همراه هستند، گفت:‌ این نوع از ازدواج‌‌ها که از طریق مشورت با خانواده و بزرگان صورت می‌گیرد از دوام بیشتری برخوردار است.

 

ابهری ادامه داد: دسته دوم ازدواج‌ها از طریق آشنایی جوانان در محیط کار و تحصیل صورت می‌گیرد اگر ملاک انتخاب در این ازدواج‌ها صرفاً زیبایی ظاهری و عشق‌های زودگذر نباشد می‌تواند منجر به زندگی‌های موفق شود.

 

وی افزود: اگر ملاک انتخاب در این ازدواج‌‌ها مسائل ظاهری و غیر‌منطقی باشد عمده آنها در 3 تا 5 سال نخست زندگی با شکست مواجه می‌شود.

 

این آسیب‌شناس با اشاره به اینکه تعدادی از جوانان به‌دلیل اختلاف با والدین به سمت سایت‌های اینترنتی همسر‌یابی روی می‌آورند، گفت: هیچ یک از سایت‌های همسریابی مجوز فعالیت ندارند و نهاد خاصی متولی آنها نیست از این رو تضمینی برای عملکرد صحیح آنها وجود ندارد.

 

ابهری تصریح کرد:‌سوء استفاده از اطلاعات شخصی مانند عکس و شماره تماس و ایجاد انحراف رفتاری از مهمترین آسیب‌‌های سایت‌های اینترنتی است.

 

وی بیان کرد: اگر وزارت ورزش و جوانان به فکر راه‌اندازی موسسات همسریابی است باید طی تحقیقاتی کامل از نحوه عملکرد صحیح این موسسات مطمئن شود همچنین خانواده‌ها باید حتماً در جریان معرفی دو جوان به یکدیگر و ازدواج آنها باشند. /انتهای متن/

نمایش نظرات (10)