فیلم‌های کودک و نوجوان متقاضی اکران نوروزی سینما

شنیده‌ها حاکی از آن است که غیر از فیلم‌ «پسران دریا»، فیلم‌های «گل به خودی»، «بازیوو» و «بابا سیبیلو» نیز از متقاضیان اکران سینمای کودک و نوجوان برای نوروز ۱۴۰۱ هستند. اما آیا رنگ اکران را می‌بینند؟

0

خبر عدم حضور فیلم کودک و نوجوان در ترکیب فیلم‌های نوروزی 1401 منجر به واکنش برخی از صاحبان آثار شد. 

این اتفاق در حالی رخ داد که فیلمی مانند «پسران دریا» از متقاضیان اکران برای عید نوروز بود اما شورای صنفی نمایش، حضور این فیلم را در ترکیب اکران نوروز 1401 رد کرد. 

بعد از این خبر مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی از اهمیت سینمای کودک خبر داد. چیزی که به‌نظر می‌رسید احتمال اکران فیلم کودک را برای عید نوروز افزایش دهد. 

امروز ما با پیگیری از تهیه‌کننده و مدیر پخش «پسران دریا» مطلع شدیم که این فیلم برای اکران در نوروز 1401 مجدد در حال بررسی است. این‌طور که گفته شده «گل به خودی»، «بازیوو» و «بابا سیبیلو» غیر از فیلم «پسران دریا» دو سه فیلم دیگر هستند که برای اکران نوروزی مورد بررسی قرار گرفتند. 

اما نکته مهم اینکه عدم اکران فیلم‌های کودک و نوجوان در زمان‌های پررونقی مانند عید نوروز و پیگیری برای اکران آنها نشان می‌دهد که هنوز سینمای کودک و نوجوان شأن و جایگاه مهم و حیاتی خود را در چرخه اکران سینماهای کشور پیدا نکرده است. امیدواریم با درایت مدیران جدید سینمایی این موضوع به جایگاه واقعی خود برسد.

 

انتهای متن/ منبع: خبرگزاری تسنیم

 

درج نظر