حضور میدانی مردم، به معنای رضایت از عملکرد مسئولان نیست

جبهه زنان اصولگرا و کارآمد به مناسبت فرارسیدن حماسه ۹ دی بیانیه‌ای منتشر کرد.

0

جبهه زنان اصولگرا و کارآمد به مناسبت فرارسیدن حماسه ۹ دی بیانیه‌ای منتشر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«حضور عظیم و خروشان مردمی در ۹ دی ۸۸، تجلی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر داخلی مردم بود.» مقام معظم رهبری

امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی به سالروز حماسه بزرگ ۹ دی نزدیک می‌شویم که دشمنان این انقلاب یک بار دیگر خبر از پایان حیات انقلاب اسلامی آن هم در چهل سالگی این درخت تنومند داده‌اند و بیان این آرزوی واهی مبتنی بر خیل توطئه‌های تازه و فشار‌های بی‌امان اقتصادی است که امید دارند این زمینه‌چینی‌ها ملت مسلمان ایران را به زانو در آورد.

این در حالی است که “چهل سالگی انقلاب دوران پیری انقلاب نیست، دوران عقبگرد انقلاب نیست، دوران پختگی و نشاط انقلاب است. انقلاب در چهل سالگی، بحمدالله با قدرت، با حفظ شعار‌ها و با برافراشته بودن پرچم‌های اصلی، همچنان به پیش می‌رود”؛ این تاکید رهبر انقلاب مبنی بر پیشرو بودن انقلاب اسلامی نیز مبتنی بر «مردمی بودن» این نظام است که اینک از بهمن ۵۷ به دهه چهارم خود رسیده و در واقع این امر مرهون نقش موثر مردم در انقلاب اسلامی و بزنگاه‌های مهم و تاریخی آن بوده است.

قطعاً یکی از فراز‌های انقلاب اسلامی، شکل‌گیری حماسه ۹ دی در پس فتنه‌ای هشت ماهه است و با اینکه یک دهه از حماسه جاودان ۹ دی می‌گذرد، اما این روز در تقویم ایرانی یکی از برگ‌های طلایی است.

بر همین اساس ملتی که خود خالق حماسه دشمن‌شکن ۹ دی است در مقابله با امواج سهمگین و سیاه فتنه ۸۸، در مقابل تنگنا‌ها و فشار‌هایی که با همدستی دشمن بیرونی و عوامل درونی ایجاد شده تا راه بر حیات انقلاب اسلامی را ببندد، تسلیم فشار اقتصادی، تحریم و محاصره نخواهد شد و این هیچ‌یک از این مانع سازی‌ها در تاریخ انقلاب تازگی ندارد.

هرچند که به گفته رهبر انقلاب مردم گله‌مندند و این حضور میدانی و حمایت دائمی از اصالت انقلاب اسلامی به معنای رضایت از عملکرد مسئولان نیست، اما مردم همچنان بر «عهد دی» هستند و این پیام را به دشمنان می‌رساند که امت مسلمان ایران برای حفظ هویت دینی- انقلابی خود تاکنون بهای گزافی پرداخته و باز هم می‌پردازد.

پیام دیگر حماسه ۹ دی به مسئولان و متولیان امور این است که در اداره امور کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با توجه به خطوط قرمزی حرکت کنند که ملت انقلابی در چهار دهه اخیر برای حفظ و حراست از آن فداکاری‌های عظیم و نقش آفرینی‌های بی نظیری داشته است و از این رو خدمت صادقانه به چنین مردمی همان توفیق است که مسئولان باید پیوسته در طلب آن باشند.

البته یکی از نکات مهم در سالروز نهم دی توجه به فتنه اقتصادی سال ۹۶ در این ایام است؛ کمااینکه در ۹ دی سال گذشته دشمنان این ملت خواب آشفته‌ای برای کشور دیده بودند و درصدد بودند به دلیل نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی از مطالبات آن‌ها سو استفاده کنند که الحمدالله با ورود قوه قضائیه و نهاد‌های نظامی و انتظامی مسیر سواستفاده از مطالبات به‌حق مردم بر اخلا‌گران مسدود شد، اما خوب است در این زمینه، سایر قوا و به ویژه دولت محترم نیز در بستر امنیت بی‌نظیر کشورمان به وظیفه خود برای بهبود معیشت مردم با حمایت از اقتصاد مقاوتی به رفع مشکلات اقتصادی کمک کرده و مانع تعطیلی مراکز تولیدی و اقتصادی شوند.

بر این اساس ما تشکل‌های جبهه متحد زنان اصولگرا و کارآمد در پاسداشت سالگرد حماسه ملی ۹ دی از مسئولان و دست اندرکاران امور کشور درخواست جدی داریم که در جهت یاری به مردم انقلابی و مقاوم ایران اسلامی و نیز در راستای خنثی سازی توطئه‌های رنگارنگ دشمنان به حرکتی اصولی و موثر در حل و فصل مشکلات اقتصادی و معیشتی اقدام کنند.

مهدی محسن پور /انتهای متن/

درج نظر