آمار چشمگیر خشونت علیه زنان

نماینده حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان با اشاره به میزان بالای خشونت علیه زنان در ترکیه گفت: در سال ۲۰۰۲ تاکنون ۱۴۹۶۰ زن کشته شده‌ و در ۱۰ ماه اول امسال نیز ۳۶۳ نفر به قتل رسیدند.

0

در ترکیه خشونت و جنایت علیه زنان به طرز وحشتناکی بالاست. در پلتفرمی با عنوان “در مقابل جنایت علیه زنان می‌ایستیم” که به مناسبت روز جهانی مقابله با خشونت علیه زنان در ترکیه برگزار شد، اعلام شد که طی 19 ماه 652 زن کشته شده‌اند و یک روز پیش از برگزاری این همایش نیز 5 زن از سوی مردان کشته شده‌اند.

در این پلتفرم اعلام شد که در ماه گذشته، مرگ 7 زن مشکوک بوده، علت مرگ 8 زن مشخص نشد، 5 نفر به بهانه مسائل اقتصادی کشته شده‌اند و 11 نفر دیگر نیز خودشان تصمیم به خودکشی گرفته‌اند.

در گزارش مربوط به روز پیش از برگزاری نشست آمده است: در 4 شهر مختلف ترکیه، 5 زن کشته شدند که شامل شهرهای آنکارا، قیصری، بورسا و عثمانیه می‌شود.

سزگین تانریکولو، نماینده حزب جمهوری خواه خلق در پارلمان نیز در این همایش با اشاره به میزان بالای خشونت علیه زنان در ترکیه اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در سال 2002 تاکنون 14960 زن کشته شده‌ و در 10 ماه اول امسال نیز 363 نفر به قتل رسیده‌اند.

منبع: تسنیم /انتهای متن/

درج نظر