10 دلیل برای این که زندگی شخصی تان را در شبکه های اجتماعی جار نزنید

قدیمها کم نبود جمع های زنانه در روی پله سنگی جلوی در خانه که برای خودش یک پا رسانه بود برای خیلی از اتفاقات محله و خانه و … . حالا اما شبکه های اجتماعی جای اجتماعات روی پله در خانه ها را گرفته … تکنیک ارتباطی و فضای آن عوض شده اما سطح حرف ها و اهمیت شان شاید پایین تر هم باشد. چون از قدیم گفته اند:” حیا به چشم است…”

0

شبکه‌های اجتماعی شما را مجبور می ‌کند همه‌چیزتان را به اشتراک بگذارید  تمامِ احساسات تان، افکارتان، اتفاقات زندگی‌ تان، همه‌ی عکس‌های تان… حتماً متوجه منظورم هستید.

اگر روزانه عکسی به اشتراک نگذارید یا فکری را توییت نکنید چه می‌شود؟ به نظرتان کم‌ کم از دنیای بیرون محو می ‌شوید یا اینکه نه خوشحال‌  تر خواهید بود؟ اینجا برایتان می ‌گوییم که چرا لازم است زندگی شخصی‌ تان را کاملاً شخصی نگه دارید.

۱. خودتان راه غیبت کردن را باز می ‌کنید

اگر از این شکایت دارید که همه همیشه در زندگی ‌تان دخالت می‌ کنند و سر بقیه در زندگی خصوصی شماست، دست از به اشتراک گذاشتن زندگی خصوصی ‌تان در شبکه‌های اجتماعی بردارید. اگر این کار را کنید خودتان راه غیبت کردن و دامن زدن به شایعات را باز خواهید کرد.

۲. مشکلاتتان را حادتر می ‌کند

حتی مشکلی کوچک ممکن است به مشکلی بزرگ تبدیل شود و همه ‌ش تقصیر خودتان است. توقع داشتید جار زدن اتفاقات زندگی ‌تان برای دیگران چه نتیجه ‌ای داشته باشد؟ هرچه آدم‌ های بیشتری را وارد مشکلاتتان کنید، مشکلاتتان بزرگ ‌تر خواهند شد و تا وقتی هم این کار را کنار نگذارید این روند ادامه خواهد داشت.

۳. به حرف دیگران اهمیت خواهید داد

بله، بقیه قضاوت ‌تان خواهند کرد. این ذات انسان است. هر چقدر هم که به خودتان (یا حتی بقیه) اطمینان دهید که نظر دیگران برایتان مهم نیست، وقتی زندگی شخصی ‌تان در معرض تماشای عموم است، بالاخره نمی ‌توانید بی‌تفاوت بمانید.

۴. هیچ‌وقت فراموش نخواهید کرد

اگر جزئیات ریز شکست عشقی‌ تان را با هم در میان بگذارید، تا زمانی که بقیه فراموش نکرده‌ا ند خودتان هم نمی‌توانید آن را فراموش کنید. هر بار که یکی از آشنایان را ببینید می‌خواهد درمورد اتفاقات شخصی زندگی ‌تان از شما سوال کند و همه‌ ی اتفاقات همیشه جلو چشمتان خواهد بود.

۵. اتفاقات رابطه‌ را بین خودتان نگه دارید

هر اتفاقی که در هر رابطه‌ ای می  ‌افتد باید فقط بین آن دو نفر بماند. به‌ جز نظر خودتان به نظر هیچ ‌کس دیگری هم نیاز ندارید. پس به طرف ‌تان احترام بگذارید و اتفاقات رابطه‌ را بین خودتان نگه دارید.

۶. امنیت ‌تان مهم است

می‌خواهید بروید مسافرت؟ لازم نیست آن را در شبکه‌ های اجتماعی جار بزنید، مگر اینکه بخواهید به دزدهای محل کمک کنید. هر اطلاعات کوچکی که در شبکه‌ های اجتماعی از خودتان منتشر می‌ کنید، ممکن است روزی به روش‌ های مختلف بر علیه خودتان استفاده شود. پس برای امنیت خودتان هم که شده زندگی خصوصی‌ تان را خصوصی نگه دارید.

۷. باید برای نظراتی ارزش قائل باشید که واقعاً مهم هستند

رابطه‌ ی شما فقط بین شما و طرف ‌تان است. این یعنی اگر با هم دعوا کرده‌ اید باید بین شما بماند. خیلی‌  ها را ممکن است ببینید که حتی خیانت طرف‌مقابل‌ شان را هم به شبکه‌ های اجتماعی می‌ کشانند. خُب ممکن است این دو نفر بالاخره با هم آشتی کنند و حتی رابطه ‌شان جدی‌ تر هم شود ولی بقیه هیچ‌ وقت آن رسوایی را فراموش نخواهند کرد.

۸. چیزهایی که در شبکه‌ های اجتماعی به اشتراک می‌ گذارید برای رئیس‌ تان مهم است

اگر تصور می ‌کنید کارفرماهای احتمالی صفحه‌ های شما در شبکه‌ های اجتماعی را بررسی نمی‌ کنند کاملاً در اشتباهید. خیلی از مدیران شرکت‌ ها قبل از استخدام به وضعیت آنلاین شما نگاه می ‌کنند و مطمئناً می‌ دانید که وارد کردن زندگی خصوصی ‌تان به فضاهای عمومی چندان حرفه ‌ای نیست.

۹. نمی‌توانید به همه اعتماد کنید

به خانواده و دوستان ‌تان اعتماد کنید ولی لازم نیست مشکلاتتان را همه‌ ی اهل محل بدانند. هیچ‌ وقت نمی ‌دانید خبرهای زندگی ‌تان به گوش چه کسانی می‌ رسد و چه مشکلاتی می ‌توانند برایتان ایجاد کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

/انتهای متن/

 

درج نظر