ترسناک ترین نقاطی که روی کره زمین وجود دارند

اغلب افراد دوست دارند در خانه شان روی مبل راحتی بنشینند و یک فیلم ترسناک در تلویزیون نگاه کنند که گاهی آنها را از جایشان بلند کرده و به وحشت می اندازد. اما چه می شود اگر همان چیزی که در تلویزیون می بینیم در واقعیت ما را بترساند ؟ بد نیست بدانید هنوز هم نقاطی در جهان وجود دارند که مرموز و ترسناک باقی مانده اند و می توانید واقعی یا تخیلی بودن داستان های آن را از نزدیک ببینید ! همانند این ده نقطه ترسناک که با هم مرور می کنیم :

0

( Tekakanonuma Amusement Park ) – ژاپن

وقتی صحبت از پارک تفریحی یا شهربازی می شود معمولا به دنبال مکانی هستیم پر از هیاهو و خنده ، اما این پارک تفریحی در ژاپن متروکه است  و به جایی که فقط صدای زوزه باد در آن شنیده می شود تبدیل شده است. پارک تفریحی تکاکانونوما در سال 1970 بسته شد. شایعاتی درباره اینکه چندین نفر در بازی های این پارک تفریحی جان خود را از دست دادند پخش شد. پس از سالها بسته بودن درب های این پارک به روی بازدیدکنندگان ، پارک دوباره در سال 1986 باز شد اما خیلی زود و این بار به دلایل نامشخصی تعطیل شد. قرار گرفتن این پارک در نزدیکی یک جنگل و مه آلود بودن فضای آن حتی نزدیک شدن به این پارک را نیز ترسناک تر می کند چه برسد به گشتن پارکی مه آلود و متروکه !

 

قلعه دراگشولم ( Dragsholm Castle ) – دانمارک

اگر می خواهید کمی بیشتر بترسید می توانید یک شب را در این قلعه مرموز و ترسناک در دانمارک بگذرانید. گفته می شود این قلعه توسط 100 روح احاطه شده است. یکی از آنها فردیست به نام جیمز هپبرن که پنج سال پیش از مرگش در این قلعه زندانی شده بود. مردم این منطقه می گویند شما می توانید اغلب شب ها او را در حال اسب سواری در حیاط این قلعه ببینید ، البته اگر جرات تماشای او را داشته باشید ! یکی دیگر از ساکنین مشهور این قلعه نیز شخصیست که به بانوی سفیدپوش مشهور است او نیز غروب ها در طبقه اول این ساختمان در حال قدم زدن دیده می شود. گفته می شود او در این قلعه کشته شده و داخل دیوارها دفن شده است.

 

هتل ساحلی سامودرا ( Samudra Beach Hotel ) – اندونزی

داستانی که درباره این هتل وجود دارد مختص یک اتاق آن است ، اتاقی به شماره 308. داستان درباره یک شاهزاده است که در این اتاق اقامت داشته است و دست به خودکشی می زند و خود را به داخل دریا می اندازد. بر اساس این داستان ، اتاق 308 که محل اقامت او بوده قفل شده و کسی دیگر در این اتاق اقامت نمی کند چرا که برخی هنوز او را در این اتاق که به رنگ دلخواهش – یعنی سبز- دکور شده می بینند.

 

چینکو سالتوس (Cinco Saltos) – آرژانتین

یک شهر کوچک در ریو نگرو آرژانتین که داستانی ترسناک بهمراه دارد. گفته می شود در گذشته دختر بچه ای در آبهای دریای این منطقه غرق شده است. از آنجایی که این نقطه برای قایق سواری و شنا بسیار محبوب است اغلب کسانی که به ساحل می روند صدای دختربچه ای را که در حال گریه کردن است می شنوند اما تا به حال کسی او را نیافته است.

 

کینتا دا جانکوزا (Quinta da Juncosa) – پرتغال

این خانه قدیمی نیز داستان غم انگیزی بهمراه دارد. کینتا دا جانکوزا متعلق به یک کشاورز بوده است که گفته می شود امروز هنوز این خانه را تسخیر کرده است. او مشکوک به خیانت همسرش بود بنابراین تصمیم می گیرد تا برای اینکه همسرش را در خانه نگه دارد او را به اسب ببندد. متاسفانه با این کار و فرار اسب ، همسرش جان خود را از دست می دهد. او که از کرده خود پشیمان می شود و احساس گناه می کند ، ابتدا فرزاندانش و سپس خودش را در این خانه می کشد. بازدیدکنندگان این خانه متروکه امروزه معتقدند گاهی روح بارون ( ساکن این خانه ) و همسرش را در حالیکه نگران و پریشان قدم می زنند در این خانه می بینند.

 

کوه اورست ( Mount Everest ) – چین/نپال

یکی از مشهورترین کوههای جهان که در مرز دو کشور چین و نپال واقع شده است کوه اورست است. افراد زیادی در طول تاریخ تلاش کرده اند به بالای این کوه بروند و آن را فتح کنند اما همه آنها سالم به خانه باز نگشتند و برخی از کوهنوردان جان خود را در این راه از دست دادند و حتی جسدی از آنها نیز یافت نشد. بنابراین هربار کوهنوردی برای فتح این قله قدم بر می دارد یا ممکن است جان خودش را به طرز مرموزی در این کوه از دست بدهد یا صبح در کنار جسدی که سالها آنجا بوده است بیدار شوند. در هر حال همه جرات این را ندارند به این راه قدم بگذارند.

 

بیمارستان روانی ایست سوسکس ( East Sussex Asylum ) – انگلستان

هر بار که لیستی از ترسناک ترین نقاط را مرور کنید نام یک بیمارستان روانی در آن دیدن می شود. از آنجایی که اغلب این نقاط برای نگهداری افرادی که برای جامعه خطرناک بوده اند انتخاب می شوند و با رفتار نادرست کارکنان و انجام آزمایشات متعدد ، برخی از آنها جان خود را در چنین مکان هایی از دست می دهند ، عجیب نیست اگر همیشه نام یک بیمارستان روانی در ترسناک ترین ها دیده شود. این بیمارستان روانی نیز از لحاظ بدرفتاری با بیماران زبانزد بود به طوری که در سال 1994 بسته شد. اما از آن زمان گفته می شود صداهایی از این بیمارستان که امروزه متروکه است شنیده می شود. این مکان به جایی برای علاقه مندان به ترس و وحشت تبدیل شده است ، آنهایی که واقعا به دنبال کشف ارواح هستند معمولا به داخل این بیمارستان روانی رفته  و داستان هایی درباره آن می گویند.

 

قلعه آکرشوس ( Akershus Fortress ) – نروژ

این قلعه در سال 1300 ساخته شد و در آن زمان مکانی برای اقامت خانواده های سلطنتی بود. با چندین اتاق و سالن بزرگ ، این خانه کاملا مجلل و اشرافی به شمار می رفت. اما در طول تاریخ این خانه زیبا و مجلل ، دوره ای را بعنوان یک زندان سپری کرد که همین موجب شده برخی از افراد این قلعه را متروکه ترین نقطه در نروژ بدانند. یکی از مشهورترین داستان هایی که درباره این قلعه گفته می شود وجود یک سگ است که در گذشته در این قلعه کشته شده است. روح او هنوز برای محافظت از این قلعه سرگردان است. وجود یک زن که صورت ندارد نیز بارها گزارش شده است اما هنوز داستانی مبنی بر اینکه او کیست و در این قلعه چه می کند در دست نیست.

 

موزه رینا سوفیا ( Reina Sofia Museum ) – اسپانیا

این موزه که در شهر مادرید اسپانیا واقع شده است در قرن 17 یک بیمارستان بود. برخی از افرادی که به این موزه رفته اند شنیدن صداهای مرموزی را در گوشه و کنار این ساختمان گزارش کرده اند. همچنین برخی می گویند پرستاری را در حال راه رفتن در راهرو دیده اند.

 

دادگاه کالکاسیو پاریش ( Calcasieu Parish Courthouse ) – آمریکا

در سال 1942 ، تونی جو هنری اولین زنی بود که در این دادگاه به مرگ با صندلی الکتریکی محکوم شد. او که به جرم فراری دادن همسرش از زندان و کمک به او به دزدیدن و شکنجه کردن یک مرد دستگیر شده بود نام خود را در ایالت لوییزیانا بعنوان اولین زنی که با صندلی الکتریکی اعدام شد ثبت کرد. امروزه برخی از افراد معتقدند او هنوز در این دادگاه حضور دارد و گاهی صدای سوخته شدن مو در گوشه و کنار این مکان به مشام می رسد. برخی از افراد نیز در این مکان احساس می کنند همیشه کسی در حال نگاه کردن به آنهاست و معتقدند این روح تونی جو هنری است که هنوز در این مکان حضور دارد.

 

/انتهای متن/

درج نظر