18 مورد از سخت ترین زبان های دنیا

یادگیری یک زبان جدید می تواند جالب باشد و امکانات خوبی را به زندگی شما هدیه دهد. با این حال در دنیا زبان هایی هستند که یادگیری آن ها کار ساده ای نیست و نمی توان به راحتی به شناخت خوبی از آن ها دست یافت. اما این زبان ها در کدام کشورها صحبت می شوند و چه فاکتورهایی آن ها را سخت تر از بقیه می کند. در فهرست زیر، برایتان سخت ترین زبان های دنیا را آورده ایم که یادگیری آن ها به معنای واقعی واقعا کار طاقت فرسایی است. البته این را بگوییم که زبان ها بدون ترتیب خاصی آورده شده اند.

0

1- هلندی

اولین زبانی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، زبان هلندی یا داچ است. هلندی، یکی از زبان های ژرمنی غربی است که در هلند، بلژیک و سورینام صحبت می شود. این در حال حاضر دارای مقام رسمی در آروبا، سینت مارتن و کوراسائو است. همچنین در بخش های خاصی از اروپا و ایالات متحده آمریکا صحبت می شود. زبان هلندی نزدیک به انگلیسی و آلمانی است. اما همه این شباهت ها و تفاوت ها باعث شده که جزو سخت ترین زبان های دنیا قرار گیرد.

۲- زبان اسلوونی | Slovenian

زبان اسلوونی بخشی از گروه زبان های اسلاویک جنوبی است. این زبان در میان بیش از ۲٫۵ میلیون نفر در جهان صحبت می شود که بیشتر آن ها در کشور اسلوونی هستند

۳- آفریکانس یا آفریقایی | Afrikaans

آفریکانس، یکی از زبان های ژرمنی غربی است که توسط بومیان نامیبیا، آفریقای جنوبی، زیمباوه و بوتساوانا صحبت می شود. این زبان همچنین یکی از شاخه های زبان هلندی شناخته می شود که آن را دختر زبان هلندی می نامند.

۴- دانمارکی | Danish

این مورد، زبان اصلی دانمارک است که توسط بیش از شش میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود. دانمارکی یک زبان‌ ژرمنی شمالی است که در حال حاضر یک زبان اقلیت شناخته می شود. در گرینلند، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت، این زبان را صحبت می کنند. دانمارکی همچنین با زبان سوئدی و نروژی متقابلا قابل درک است. همچنین یکی از شاخه های زبان نورس باستان به شمار می رود.

۵- باسک | Basque

باسک زبان باستانی کشور تاریخی باسک است که از قسمت شمال شرقی اسپانیا تا جنوب غربی فرانسه کشیده می شود. تقریبا ۲۷٪ کل جمعیت قلمروهای باسک به این زبان صحبت می کنند.

۶- ولزی | Welsh

ولزی بخشی از زبان بریتونی از شاخه های زبان سلتی است که در ولز مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان به نام های گوناگونی نظیر کامبریک، کیمریک یا کاملرین نامیده می شود.

۷- اردو | Urdu

این زبان که به طور معمول به «اردوی استاندارد مدرن» معروف است، به طور معمول با مسلمانان هندوستان ارتباط دارد. اردو همچنین زبان رسمی ملی در کشور پاکستان است. اردو، یکی از ۲۲ زبان برنامه ریزی شده در قانون اساسی هند، از سوی هندی زبانان تقریبا قابل فهم است. همچنین از نظر گرامر و ساختار پایه، هندی است.

۸- عبری | Hebrew

مورد بعدی از سخت ترین زبان های دنیا، زبان عبری می باشد. عبری یک زبان سامی غربی است که متعلق به خانواده زبان آفروآسیایی است. عبری در ابتدا توسط عبرانیان باستان در قرن ۱۰ قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفت. علیرغم داشتن چنین قدمتی، این زبان هنوز صحبت و نوشته می شود.

۹- کره ای | Korean

کره ای زبان رسمی کره شمالی و جنوبی است. این زبان توسط بیش از ۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود. گرامر و ساختار جمله ای زبان کره ای ممکن است برای بسیاری از مردمی که به زبان های دیگر صحبت می کنند، مشکل باشد. با این حال، مردم ژاپنی کم و بیش مشکلی با یادگیری زبان کره ای ندارند.

۱۰- سانسکریت | Sanskrit

سانسکریت یک گویش هندی-آریایی قدیمی است که از زبان نیاهندوایرانی و نیا-هندواروپایی گرفته شده است. این زبان همچنین در میان ۲۲ زبان برنامه ریزی شده هند قرار دارد. حتی می توان این مورد از سخت ترین زبان های دنیا را پایه ای برای بسیاری از زبان های دیگر مانند زبان استاندارد صربستانی و زبان بوسنیایی دانست.

۱۱- مجاری | Hungarian

زبان اصلی کشور مجارستان، زبانی به نام مجاری است که یکی از زبان های اتحادیه اروپا محسوب شده و توسط مردم مجارستان صحبت می شود. این زبان همچنین در کشور اسلواکی، اوکراین، صربستان و رومانی کاربرد دارد. زبان مجاری به خانواده زبان اورالی متعلق است و صحبت کنندگان این دو زبان تا حدی معنی حرف های همدیگر را می فهمند.

۱۲- گلیه | Gaelic

زبان گلیه، به عنوان یک زبان گلیه-اسکاتلندی شناخته می شو.، گلیه یک زبان سلتی است که توسط بومیان اسکاتلند صحبت می شود. این زبان شاخه از از زبان گیلیک‌تبار (Goidelic) است و مانند زبان منکس و ایرلندی مدرن، از زبان ایرلندی میانه نشأت گرفته است.

۱۳- ژاپنی | Japanese

این زبان شرق آسیایی زبان ملی ژاپن است و توسط بیش از ۱۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود. ژاپنی که یکی از اعضای خانواده زبان ژاپنیک است، به دلیل ارتباط نزدیکش با زبان چینی، در میان سخت ترین زبان های دنیا در نظر گرفته شده است.

۱۴- آلبانی | Albanian

آلبانی، یک زبان هندو-اروپایی است که توسط مردم جمهوری کوزوو، آلبانی، بلغارستان و جمهوری مقدونیه صحبت می شود. این زبان، قدمت چند قرنی دارد و اولین زبانی است که توسط جامعه مردمی مونته نگرو، ایتالیا و یونان صحبت می شود. زبان آلبانی، با زبان هایی نظیر آلمانی و یونانی، واژه های مشترکی دارد. اما با این حال به خاطر واژگانش، با آن ها بسیار متفاوت است و منحصر به فرد می باشد.

۱۵- زبان ایسلندی | Icelandic

ایسلندی، یکی از زبان‌های ژرمنی شمالی است. این زبان بیشتر تحت تاثیر زبان های دانمارکی و سوئدی بوده است و به دلیل ساختار، واژه ها و دستور زبان آن، یکی از زبان های سخت دنیا محسوب می شود.

۱۶- تایلندی | Thai

زبان تایلندی که زبان ملی کشور تایلند است را بیشتر مردم، زبان سیامی یا تایلندی مرکزی می دانند. تایلندی شاخه از خانواده زبان‌های تای-کادای است و تقریبا بیش از نیمی از واژگان آن از زبان پالی، زبان خِمِر و سانسکریت استخراج شده است. این زبان اساسا ملودیک و تحلیلی است و به خاطر الفبا و نشانه گذاری های پیچیده اش شناخته می شود.

۱۷- ویتنامی | Vietnamese

زبان ویتنامی، همانطور که از نامش پیداست، زبان رسمی و ملی کشور ویتنام و همچنین زبان اول یا دوم بسیاری از اقلیت های قومی است. واژگان زبان ویتنامی بیشتر از زبان چینی گرفته شده، اما الفبایی که در زبان ویتنامی امروزی استفاده می شود، الفبای لاتین با تشریح اضافی برای تن و حروف خاص است.

۱۸- چینی | Chinese

به گفته بسیاری از زبان شناسان زبان چینی، یکی از سخت ترین زبان های دنیا محسوب می شود. زبان چینی شاخه های فراوانی دارد که متقابلا قابل فهم نیستند! چینی، زبان حدود یک پنجم جمعیت کل جهان است و در میان سخت ترین زبان ها برای یادگیری در نظر گرفته شده است. زبان چینی استاندارد در جمهوری خلق چین (PRC)، جمهوری چین (تایوان) و سنگاپور صحبت می شود.

/انتهای متن/