پرداخت هر گونه عیدی به مهد های کودک ممنوع است

احمد خاکی گفت: در صورتی که خانواده ها خود مایل به پرداخت عیدی باشند این امر بالا مانع است در غیر این صورت گرفتن عیدی از سوی کارکنان مجاز نمی باشد

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، با تأکید بر اینکه دریافت هرگونه وجه به عنوان «عیدی» در مهدهای کودک غیر قانونی است، گفت: دریافت هرگونه هزینه از خانواده‌ها، بیش از شهریه مصوب سازمان بهزیستی، تخلف است. درصورتی که خانواده‌ای تمایل داشته باشد از این طریق از مربیان مهدکودک تقدیر کند، مانعی وجود ندارد اما ما باید به این مساله نگاهی عمیق داشته باشیم تا نسبت به مربیان بدبینی ایجاد نشود.

یک وعده غذای گرم، کمک بهزیستی به مهدهای کودک مناطق حاشیه‌نشین و روستایی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران، با بیان اینکه سازمان بهزیستی به هیچ مهدکودکی به شکل مستقیم کمک نمی کند، گفت: کمک بهزیستی به مهدهای کودک یک وعده غذای گرم برای مناطق حاشیه‌نشین  و روستاها است. همچنین سازمان بهزیستی بخشی از شهریه 3 دهک پایین اقتصادی در این مناطق را پرداخت می‌کند. 

خاکی در ادامه با اشاره به احداث مراکز « رفاه کودک و خانواده» نیز گفت: این مراکز با هدف ارائه خدمات عمومی و به صورت ساعتی و تمام وقت به ارائه خدماتی نظیر مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، اردوهای فرهنگی تفریحی، فعالیت‌های فوق برنامه و دوره‌ها و جلسات آموزشی ویژه خانواده‌ها می‌پردازند و گامی موثر در جهت کمک به خانواده‌ها و تسهیل حضور کودکان در مهدهای کودک هستند.

چرا شهریه مراکز رفاه کودک و خانواده از مهدهای کودک کمتر است؟

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهریه این مراکز نسبت به مهدهای کودک پایین‌تر است، توضیح داد: نگاه ما نسبت به مراکز رفاه کودک و خانوده این است که در کنار فعالیت این مراکز فوق برنامه هایی نیز وجود داشته باشد. در واقع این فضاها در داخل مهدهای کودک ایجاد می‌شود و شرایط بهتری را برای نگهداری از کودکان حتی برای والدینی که در شیفت شب مشغول هستند، فراهم می‌کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه تصریح کرد: به عبارت دیگر معمولا کودکانی که در این مراکز ثبت نام می‌کنند، همان کسانی هستند که در مهدهای کودک ثبت نام شده‌اند و برای شیف شب نیز هزینه‌ای برای حضور در این مراکز پرداخت می کنند. بنابراین کودکی که وارد مهدکودک می‌شود شهریه‌ای ثابت پرداخت می‌کند و این مراکز به منزله شیفت دوم حضور کودک در مهدها هستند که شهریه شیفت دوم جداگانه محاسبه می‌شود.

خاکی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی در رابطه با تاسیس مراکز رفاه، کمک هزینه‌ ویژه‌ای پرداخت نمی‌کند، اظهار کرد: اگر وامی در این رابطه وجود داشته باشد نیز  با توجه به ضوابط و برنامه‌های اشتغال در سطح کشور پرداخت می‌شود اما با این وجود درخواست‌های متعددی از سوی بخش خصوصی برای احداث این مراکز به دست ما رسیده و دو مرکز نیز در تهران افتتاح شده است.

درج نظر