زیباترین حشرات زنده دنیا

این موجودات ریز و اغلب زشت، از ۴۰۰ میلیون سال پیش روی کره زمین ساکن بودند و به خوبی آموخته اند که در شرایط مختلف جوی چگونه بقای خود را حفظ کنند و همچنان به حیاتشان ادامه دهند. تاکنون حدود یک میلیون گونه مختلف حشره در جهان شناسایی و توسط دانشمندان نام‌گذاری شده‌است. البته، مجموع حشرات روی زمین از مرز ده میلیون گونه مختلف می‌ گذرد.

0

آکراگا کوآیک لارو عجیب و غیرعادی که بیشتر شبیه یک تکه کریستال متحرک به نظر می رسد، به یک شاپرک مملو از پر تبدیل می شود. این حشره زیبا در آمریکای جنوبی و مرکزی و همچنین کارائیب یافت می شود. آکراگا کوآ در جنگل‌های بارانی زندگی راحت تری را تجربه خواهد کرد.


پروانه بال شیشه
ایاین پروانه شفاف و شیشه‌ای نیز در آمریکای جنوبی و مرکزی به وفور یافت می شود. بال این حشره حاوی رنگ های روشنی که تقریبا همه پروانه ها دارند، نیست. ظاهر متفاوت و بسیار زیبای این پروانه باعث می شود تا در طبیعت به راحتی شناسایی شود.


کرم ابریشم
این پروانه بسیار زیبا در سراسر جهان شهرت زیادی دارد. هزاران سال است که از لارو این حشره برای تولید ابریشم در دنیا استفاده می شود. این پروانه توانایی پرواز کردن و حتی توانایی غذاخوردن ندارد. غذای آنها همان چیزی که لاروش مصرف کرده است. کرم ابریشم در چین، آسیای شرقی و مناطق جنوبی روسیه یافت می شود.


سوسک سنگ‌پشتی طلایی
سوسک طلایی، حشره ای است که روی برگ های سیب‌زمینی شیرین زندگی و از آن ها تغذیه می کند. این حشره بومی آمریکای شمالی و جنوبی است. اما رنگ طلایی و آجری با خطوط سیاه این سوسک آن را به یکی از زیباترین حشره های روی کره خاکی تبدیل کرده است.


مانتیس ارکیده صورتی
این حشره زیبا و صورتی بومی جنگل های گرمسیری کشورهای اندونزی و هند است. شمایل این حشره به‌گونه ای است که می توانید آن را با گل ارکیده اشتباه بگیرید. البته دلیلش این است که مانتیس قادر است رنگ خود را بر اساس محیط اطرافش تغییر دهد. این نوع مانتیس، برخلاف ظاهر لطیف خود، اغلب از دیگر حشرات تغذیه می کند.


کرم پروانه توت
این کرم چند رنگ و زیبا پس از مدتی به یکی از بزرگ ترین پروانه های شب تبدیل می شود. این حشره بومی آمریکای شمالی است. بلندی دو بال این پروانه به ۱۵ سانتی متر می رسد. این در حالیست که بدن این پروانه ۱۱٫۴ سانتی متر است. این حشره یکی از غول‌پیکرترین پروانه های جهان محسوب می شود و از برگ های درختان افرا، غان و گیلاس تغذیه می کند.

/انتهای متن/

درج نظر