کارت خرید جهیزیه از امسال صادر می شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: از آغاز سال جدید با استفاده از این کارت خانواده ها می توانند کالاهای ارزان و مرغوب ایرانی را تهیه نمایند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مجید زارع فرد با اشاره به عملکرد ۹ ماهه نخست امسال کمیته امداد در حوزه ازدواج گفت: در این مدت  ۳۲ هزار و  ۲۸۰ جهیزیه بین سه گروه از مددجویان کمیته امداد  توزیع شده است که از این تعداد ۲۳ هزار و  ۵۴۸ جهیزینه مربوط به دختران در آستانه ازدواج ، ۱۸۶۱ مورد مربوط به زنان سرپرست خانوار که ازدواج مجدد کرده اند و همچنین ۶هزار ۸۷۱ هدیه ازدواج پسران بوده است.

وی با اشاره به هدیه ازدواج پسران تحت پوشش کمیته امداد افزود: این هدیه از یک تا ۲ میلیون تومان متغیر است و کمک بلاعوض کمیته به پسران تحت پوشش محسوب می‌شود. کلیه خدمات و حمایت‌های ارائه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در مناطق محروم که ضریب بالاتر از شش دارند،  ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

 مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به سرانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت شده به دختران و زنان سرپرست خانواری که ازدواج می کنند، اظهار کرد: در مناطقی که خیرین و حامیان مدجویان مشارکت بیشتری داشته‌اند این رقم افزایش نیز داشته است.

زارع‌فرد در ادامه از هزینه ۷۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در حوزه ازدواج در نه ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده برای تخصیص اعتبارات حوزه ازدواج در سال آینده، لازم است تا ۸۸ هزار جهیزیه به افراد تحت پوشش پرداخت شود.

وی با بیان اینکه محدوده سنی در نظر گرفته شده برای پرداخت جهیزیه به مددجویان از ۱۸ سال تا ۴۰ سال به بالا است تصریح کرد: به طور کلی ۹۵۰ هزار نفر مددجوی ۱۸ تا ۴۵ ساله که در شرایط ازدواج قرار دارند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند.

 مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه از برنامه ریزی های کمیته امداد امام خمینی برای تهیه کارت « خرید جهیزیه» با میانگین ۳میلیون و ۵۰۰ هزارتومان خبر داد و گفت: مددجویان می توانند به فروشگاه‌های مورد تایید کمیته امداد که در آینده اعلام خواهد شد برای تهیه اجناسشان مراجعه کرده و با استفاد از این کارت‌ها، کالای با کیفیت ایرانی تهیه کنند. 

زارع فرد با اشاره به اینکه این طرح قرار است در سال ۹۷ اجرایی شود تصریح کرد: مزیت استفاده از این کارت‌های خرید این است که این افراد می‌توانند آنچه که نیاز دارند را با انتخاب خودشان تهیه کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصداز افراد تحت پوشش در سال اول در این طرح قرار خواهند گرفت، ادامه داد:پیش بینی می‌کنیم به دلیل اینکه کالاهای عرضه شده در فروشگاه‌های منتخب اجناسی با کیفت، ایرانی و ارزان قیمت هستند استقبال خوبی نیز از آنها صورت بگیرد.

پرداخت اعتبار شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد همزمان با آغاز ترم جدید

 مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه از پرداخت ۱۸ میلیارد تومان اعتبار شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد همزمان با آغاز ترم جدید دانشگاهی خبر داد و گفت: بر اساس جدیدترین آمارها در مجموع ۱۷ هزار و ۱۴۶ نفر دانشجوی فنی مهندسی و ۴۰ هزار و ۴ نفر دانشجوی غیر مهندسی و ۳ هزار و ۷۱۰ نفر طلبه تحت پوشش کمیته امام هستند.

زارع‌فرد همچنین با بیان اینکه ۴۶ درصد از دانشجویان فنی مهندسی تحت پوشش کمیته امداد دختر و ۵۴ درصد آنها پسر هستند اظهار کرد: در میان رشته‌های غیر فنی حرفه‌ای نیز ۶۴ درصد از مدد جویان دختر و مابقی پسر هستند.

/انتهای متن/

درج نظر