روشی علمی و نوین که باعث پیشگیری سندرم مرگ زود رس نوزاد می شود

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد تا کنون دردنیا سبب داغدار شدن هزاران خانواده و از دست رفتن فرزند آن‌ها شده است و حال یک فناوری جدید می‌تواند از بروز این حادثه تلخ جلوگیری کند.

0
به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان به تازگی نوعی مچ بند هوشمند تولید کرده اند که می‌تواند به والدین در صورت بروز مشکل در تنفس و ضربان قلب نوزاد تازه به دنیا آمده اطلاع رسانی کند.
 
این مچ بند از یک لوله دارای آب و نوعی روغن پر شده است و خطری برای کودک ندارد و با کوچکترین دگرگونی در ضربان قلب و تنفس کودک، رسانایی مایع سبب فعال شدن ارسال پیام به وسیله یک نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند به والدین یا کادر پزشکی می‌شود.
 
نمونه اولیه و آزمایشی این مچ بند تولید شده است و کارشناسان امیدوار هستند در آینده نمونه‌های اصلی آن در دنیا مورد استفاده قرار بگیرد.

-مچ بند هوشمند برای جلوگیری از ترسناکترین خطر در کمین نوزادان تازه به دنیا آمده+ تصاویر۲-مچ بند هوشمند برای جلوگیری از سندروم مرگ ناگهانی نوزادان+ تصاویر۳-مچ بندی هوشمند برای احساس ایمنی والدین نوزادان تازه به دنیا آمده+ تصاویر
این نرم افزار دارای یک مانیتور است که والدین می‌توانند میزان ضربان قلب و تنفس کودک خود را در هر لحظه اندازه گیری کنند.

این فناوری می‌تواند رقیبی قدرتمند برای فناوری کنونی شود که در آن حسگر‌ها به دست و پای کودکان متصل می‌شوند، در بیشتر اوقات امکان جدا شدن آن‌ها وجود دارد.

فناوری مچ بند هوشمند نوزاد به وسیله فیزیکدانان دانشگاه ساسکس (Sussex) انگلستان تولید شده است و در آن مایع داخل دستگاه که شامل آب و روغن است نیروی الکتریکی لازم برای ارسال پیام به نرم افزار روی گوشی تلفن همراه را تولید می‌کند.

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد بر اثر قطع ناگهانی تنفس یا ضربان قلب در نوزاد در زمان خواب ایجاد می‌شود و دلایل مختلفی دارد، در صورتی که زمان قطع ناگهانی ضربان قلب و تنفس، احیا بر روی نوزاد انجام نشود و او را به سرعت به مراکز درمانی انتقال ندهند با درصد بالایی جان خود را از دست می‌دهد.

این سندرم یکی از اصلی‌ترین دلایل استرس والدین در سال اول تولد فرزند به ویژه نوزادان نارس است.

تا کنون روش‌هایی برای کنترل این مشکل ابداع شده است که مچ بند هوشمند جدیدترین روش کنترلی و آگاهی دهنده به والدین و کادر درمانی است.

این فناوری از دسته کامپیوتر‌های پوشیدنی است و دانشمندان در نظر دارند در طرح‌های آینده حتی با اتصال دستگاه به لباس نوزاد بتوانند اطلاعات مورد نیاز را استخراج کنند.

-مچ بند هوشمند برای جلوگیری از ترسناکترین خطر در کمین نوزادان تازه به دنیا آمده+ تصاویر۲-مچ بند هوشمند برای جلوگیری از سندروم مرگ ناگهانی نوزادان+ تصاویر۳-مچ بندی هوشمند برای احساس ایمنی والدین نوزادان تازه به دنیا آمده+ تصاویرویژگی منحصر به فرد این دستگاه ارزان بودن آن است که می‌تواند در کشور‌های مختلف دنیا مورد استفاده قرار بگیرد.

این دستگاه حتی می‌تواند برای کمک به افراد مبتلا به آپنه خواب یا آریتمی قلبی نیز که نیاز به مراقبت و کنترل دائم خارج از محیط بیمارستان دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

/انتهای متن/

درج نظر