برگزاری حماسه 9 دی ماه با حضور شکوهمند زنان

معصومه فرزانه:

حضور زنان در کنار همسرانشان در راهپیمایی 9 دی سیلی محکی بر دهان دشمنان اسلام است و زنان نقش محور زندگی را در جامعه برعهده دار ند.

0
به گزارش به دخت به نقل از فارس، معصومه فرزانه؛ مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش بصیرتی بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه که به مناسبت 9 دی برگزار شد، درباره نقش زنان در جامعه گفت: زنان به‌عنوان محور زندگی در جامعه مطرح هستند.

وی با اشاره به اینکه خانم‌ها با مدیریت و برنامه‌ریزی می‌توانند جامعه و خانواده خود را به سوی تعالی ببرند، تصریح کرد: زنان ما باید به این نکته توجه کنند که ارتباط با خداوند می‌تواند آنها را به سمت معنویت و تعالی جامعه سوق دهد.
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: زنان در زمینه ارتباط با خدا و مادر بودن و نقش تربیتی که در جامعه دارند همواره مفید و موثر هستند؛ لذا باید دل‌آرام همسر و مایه نشاط خداوند باشند.
فرزانه با بیان اینکه حضور فرهنگی، سیاسی و اجتماعی زنان در جامعه نباید نقش اساسی و محوری آنها در خانواده را کمرنگ کند، تاکید کرد: حضور با بصیرت زنان در  حماسه 9 دی کاملا مشهود بود.
وی ادامه داد: زنان با حرکت وحدت‌آفرین در کنار مردان‌شان به مبارزه با ظالمان، متجاوزان و مستکبران رفتند و در کنار اندیشه‌های انقلاب و امام راحل ایستادند.
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه برای رسیدن به خانواده طراز انقلاب اسلامی و رشد و تعالی خانواده 3 ساحت حضور را ان شاءالله خواهیم داشت، تصریح کرد: ارتباط نخست با خداوند متعال و تهذیب نفس است و مادران به‌عنوان نقش محوری در خانواده و نقش‌های بزرگ تربیتی نیاز به رابطه و مناجات با خداوند متعال دارند که رمز موفقیت و تعالی خانواده خواهد بود.
فرزانه افزود: ارتباط  دوم تنظیم روابط خانواده یعنی پدر، مادر و همه اعضای خانواده است و ارتباط سوم با اجتماع است که حضوری با بصیرت و فعال در صحنه‌های سیاسی، فرهنگی اجتماعی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: مادران عزیز به این نکته توجه داشته باشند که تلاش‌ها و زحمات خانه‌داری و همسرداری، آنها را از عبادت، مناجات و رابطه با خداوند متعال غافل نکند؛ اگر چه همه زحمات و تلاش‌های عزیزان در محضر خداوند متعال دارای اجر و حسنه بی‌شمار است.
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از بانوانی که در این جلسه حضور دارند، تشکر می‌کنم؛ آنها همواره یاری رسان سازمان اوقاف بودند و در کنار همسران خود باعث پیش‌برد اهداف سازمان اوقاف در بسط و تعالی فرهنگ وقف هستند.
فرزانه حماسه 9 دی ماه را بیعتی مجدد بین امام و امت و میثاق دوباره برای پاسداشت خون مطهر شهدای عزیز و آرمان‌های امام راحل دانست و یادآور شد: یوم‌الله 9 دی ماه سیلی محکم امام و امت به دهان استکبار و شیطنت‌های دشمنان انقلاب اسلامی بود.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که مردان غیور با حضورشان در صحنه، توطئه‌های دشمن را خنثی کردند، زنان بیدار و حرکت آفرین با حضور در صحنه، از انقلاب اسلامی پاسداری کرده و حماسه 9 دی را خلق کردند و امروز با استعانت از امام زمان (عج) در روز 9 دی  تجدید بیعتی با ولی امر و نایب امام زمان (عج) خواهیم داشت.

درج نظر