اعزام خواهران مشاور بسیجی به مناطق زلزله زده

جانشین سازمان بسیج زنان گفت: این سازمان با اعزام خواهران مشاور به مناطق آسیب دیده و ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی مردم به این مناطق،از تمام توان خود برای کمک به مردم زلزله زده استفاده می کند.

0

به گزارش به دخت به نقل از مهر، مینا بیابانی، جانشین سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله در شب گذشته به خبرنگار «بسیج زنان کشور»؛ گفت: شدت آسیب بسیار بالاست و سازمان بسیج جامعه زنان کشور از هیچ اقدام مادی و معنوی برای کمک به هموطنان عزیز در این مناطق دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: طی تماس تلفنی که با مسئولین سازمان بسیج جامعه زنان در این استان ها داشتیم، خدا را شکر جو روانی خوبی برای کمک به آسیب دیده ها حاکم است و سازمان تمام توان خود را برای امدادرسانی به آسیب دیدگان به کار گرفته است.

جانشین سازمان بسیج جامعه زنان کشور، اظهار داشت: در این تماس ها، ضمن دلجویی از مسئولین مناطق آسیب دیده ی سرپل ذهاب، قصر شیرین و اسلام آباد غرب ، توصیه های لازم در خصوص کمک به بازماندگان ارائه شد و به آن ها توصیه شد که به سازماندهی و اعزام گروه های بسیجی در رشته های مشاوره، مددکاری و روانشناسی بالینی به بیمارستان ها و کمپ هایی که این افراد در آن جا حضور دارند، برای تسکین دردهای آنان که عزیز از دست دادند، صورت گیرد.

وی ادامه داد: با وجود هوای سرد در مناطق زلزله زده، جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اقدام دیگری است که توصیه شد هرچه سریعتر صورت گیرد و برای این امر با سازمان های مستقر همانند هلال احمر هماهنگی صورت گیرد.

بیابانی با بیان اینکه در مواقع بحرانی وقوع حوادث طبیعی استان های همجوار به عنوان معین انتخاب می شوند و کمک هایی را به مناطق آسیب دیده ارسال می کنند، گفت: استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و همدان به عنوان استان های معین انتخاب شده اند و مسئولین بسیج جامعه زنان آن ها در تماس تلفنی آمادگی استان خود را برای ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده اعلام کردند.

/انتهای متن/