15 خاصیت کره بادام زمینی که نمی دانستید

کره بادام زمینی از جمله خوراکی های انرژی بخش، لاغر کننده، کنترل کننده فشارخون و دیابت و تقویت کننده عضلات وماهیچه و اعصاب است که هوش را زیاد و به خونسردی و آرامش شما کمک می کند.

0

کره بادام زمینی که یک نمونه غذای ساندویچی به شمار می رود، بسیار نسبت به آنچه که فکرش را می کنید نیروزاتر است.

در سال 1884 مارسلوس گیلمور ادسون کانادایی، نخستین فردی بود که  استفاده ازکره بادام زمینی را به ثبت رسانید.

در آمریکای شمالی از 131 سال پیش تاکنون از کره بادام زمینی استفاده  می کرده اند و علت این موضوع بسیار ساده است. کره بادام زمینی بسیار خوشمزه و مغذی می باشد.

کره بادام زمینی را می توان به همراه میوه، شکلات و ژله مصرف کرد. کره بادام زمینی سرشار از چربی های اشباع نشده ساده و یک ماده مغذی است. کره بادام زمینی یکی از خوراکی های مهم و دلخواه برای کاهش وزن به شمار می رود.

اکنون سوال این است که چگونه برای داشتن شکمی صاف کره بادام زمینی عمل می کند؟ کره بادام زمینی چه اثرات دیگری بر بدن شما دارد؟

در این مورد ما از کارشناسان سوال کردیم و برخی از نکاتی که آنها به ما گفتند می تواند تعجب شما را برانگیزد.

 • با خوردن کره بادام زمینی، احتمال خطر مرگ را کاهش می دهید:

مطالعه ای که در سال 2015 در دانشگاه واندر بیلت انجام شد، نشان داد میان کاهش احتمال خطر مرگ با خوردن کره بادام زمینی ارتباطی تنگاتنگ وجود دارد.

جنیفر مک دانیل پزشک و بنیانگذار سایت مک دانیل می گوید: کره بادام زمینی، چربی سالم دارد که این چربی، ساده و یا مرکب اشباع نشده است.

روغن بادام زمینی حاوی آنتی اکسیدان و برخی مواد مغذی مانند پتاسیم است. پتاسیم موجود در کره بادام زمینی به کنترل و تبثبیت فشار خون کمک می کند.

 کره بادام زمینی سرشار از فیبر و حاوی ماده ای به نام فیتوسترول است. این ماده برای سلامت قلب بسیار مهم و ضروری می باشدو اسید های چرب ساده و مرکب اشباع نشده کلسترول بد یا ال دی ال و نیز میزان تری گلیسرید را کاهش می دهد.

کره بادام زمینی خطر سندروم متابولیسمی، ناراحتی قلبی و دیابت نوع دوم را کاهش می دهد.

 • با خوردن کره بادام زمینی، احساس سیری خواهید کرد:

روغن ساده اشباع نشده و پروتئین کره بادام زمینی باعث سیری می شود.

ایلیز شاپیرو می گوید: خوردن کره بادام زمینی به همراه نان تست برای صبحانه، یا روی یک نان ساندویچ برای ناهار یا به همراه یک سیب به شکل میان وعده غذایی می تواند مانع پرخوری شما شود.

خوردن دو قاشق غذا خوری کره بادام زمینی در طول روز کافی است. شما می توانید این مقدار کره بادام زمینی را به وعده غذایی خود اضافه کنید.

 • کره بادام زمینی به شما کمک می کند تا دیابت خود را کنترل کنید:

خوردن کره بادام زمینی می تواند به شما کمک کند تا جلوی پیشرفت دیابت را بگیرید.

سایت جاکوبسون که مطالعه ای را در مجله پزشکی آمریکا منتشر کرده می گوید:مصرف یک اونس آجیل یا کره بادام زمینی که حدود دو قاشق غذا خوری و حداقل پنج روز در طول یک هفته است، می تواند ریسک پیشرفت دیابت را تا 30 درصد کم کند. آیا می دانید چه چیز دیگری باعث کاهش پیشرفت دیابت می شود؟ پاسخ چای است.

 • مصرف کره بادام زمینی باعث افزایش انرژی شما می شود:

ایلیز شاپیرو می گوید: صبح ها خوردن کره بادام زمینی به دلیل داشتن پروتئین، فیبر و روغن سالم به شما انرژی می دهد. همچنین کره بادام زمینی قند خون تان را ثابت نگاه می دارد.

 • با خوردن کره بادام زمینی وزن تان کم می شود:

 اگر شما رژیم غذایی خاص و کنترل کننده کالری داشته باشید، مطالعات نشان داده اند که آجیل به کاهش وزن بدن می تواند کمک کند. علت این است که کره بادام زمینی حاوی پروتئین بیشتری نسبت به سایر آجیل هاست و هشت گرم پروتئین در دو قاشق غذا خوری دارد.

در واقع کره بادام زمینی که از لحاظ فیبر غنی است، یک میان وعده خوشمزه و مطبوع به شمار می رود و باعث می شود به مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید.در نتیجه ممکن است جذب کالری کمتری در طول روز نیاز باشد.

مک دانیل می گوید:  بیشتر افراد دریافته اند که خوردن کره بادام زمینی با 200 کالری نسبت به چوب شور با همین میزان کالری د بسیار سیر کننده تر است.

بر اساس تحقیقی در مجله بین المللی “چاقی مفرط و اختلالات متابولیسمی”، بادام زمینی حتی می تواند بر میزان متابولیسم یا سرعت سوخت و ساز بدن بیفزاید.

در این تحقیق میزان سوخت و ساز (متابولیسم) افرادی که  روزانه به مدت 19 هفته 500 کالری بادام زمینی مصرف می کردند، به 11 درصد رسید.

 • شما عضلات،ماهیچه قوی و اعصاب سالم تری خواهید داشت:

عنصر منیزیم ماده ای ضروری و معدنی است که بیش از 300 واکنش زیست- شیمی را در بدن فعال می کند.

کره بادام زمینی سرشار از منیزیم است و به همین جهت به تنظیم درجه حرارت بدن، سم زدایی، تولید انرژی، شکل گیری و فرم دندان ها و استخوان های محکم و نیز تقویت سیستم اعصاب کمک می کند.

 • ممکن است بدن تان ورم کند:

 بادام زمینی سرشار از روغن امگا 6 است که محرک ایجاد عوامل  ورم  در بدن است.

بادام زمینی روغن امگا 3 ندارد که بطور طبیعی به مقابله در برابر این ورم بپردازد.  پس بهتر است که اطمینان یابید رژیم غذایی شما شامل امگا 3 هم هست که می توان در روغن ماهی سالمون و بذر کتان آن را یافت.

 • با خوردن کره بادام زمینی باهوش تر می شوید:

بر اساس گفته دکتر مک دانیل، مطالعات ثابت کرده اند که چربی های ساده اشباع نشده موجود در غذاها مانند آجیل و روغن زیتون محافظ سلامت مغز و عملکرد آن هستند. چگونه؟ ویژگی آنتی اکسیدانی و ضد ورم آجیل به کاهش و کنترل اضطراب کمک می کند و مانع آسیب اکسید شدن مغز می شود.

 • کره بادام زمینی به خونسردی شما و آرامش تان کمک می کند:

خانم جاکوبسون می گوید: خوردن روغن بادام زمینی به شما کمک می کند که به مبارزه در برابر اثرات استرس و اضطراب بپردازید.

کره بادام زمینی حاوی بتاسیتوسترول است . مطالعات در مورد طاقت و توانایی ورزشکاران  نشان داده که ماده بتاسیتوسترول میزان و سطح کورتیزول بالا را طبیعی می کند  و آن را به همراه هورمون های دیگر در طول زمان استرس به حالت متعادل برمی گرداند. بتا سیتوسترول به بهبود ایمنی نیز کمک می کند.

 • می توانید مانع آلرژی بادام زمینی شوید:

خوردن کره بادام زمینی در طول دوران حاملگی می تواند به کاهش ریسک اینکه کودک شما دچار آلرژی نسبت به بادام زمینی شود، کمک کند.

مک دانیل می گوید: اگر شما خودتان نسبت به کره بادام زمینی آلرژی ندارید، یک قاشق غذا خوری کره بادام زمینی در طول روز می تواند آلرژی را از شما دور کند.

تحقیقی جدید نشان داده است مادرانی که آلرژی ندارند و بادام زمینی می خورند و یا اینکه سه نوع آجیل را پنج مرتبه در هفته می خورند، احتمالا فرزندشان کمتر دچار آلرژی نسبت به بادام زمینی می شود.

 • به جنگ علیه مواد سمی رفته و به سلامت استخوان ها کمک کنید:

 چربی های تک و یا چند تایی غیر اشباع بادام زمینی به حل شدن ویتامین E وK و نیز جذب آن در بدن کمک می کند. ویتامین E از بدن ما در برابر مواد سمی مانند آلودگی هوا محافظت کرده و سندروم پیش قاعدگی را بهبود می دهد.

ویتامین E به جنگ در برابر بیماری چشم مانند آب مروارید، بیماری های اعصاب مانند فراموشی و بیماری دیابت می رود.

ویتامین K برای لخته شدن طبیعی خون ضروری و مهم بوده و به انتقال کلسیم از درون بدن، که برای سلامتی استخوان ها مفید است، کمک می کند.

 • با خوردن کره بادام زمینی چاق شوید و اضافه وزن پیدا کنید:

آیا به دنبال راهی سریع هستید که چاق شوید؟

به گفته مک دانیل،  بدون توجه  به روش مصرف کره بادام زمینی بسیاری از فواید و مزایای آن می تواند از بین برود، در صورتی که با نان سفید، کراکر، ژله و یا شکلات مصرف شود.

مک دانیل می گوید: نوعی از کره بادام زمینی که فرآیند معین و خاصی را طی کرده، شامل افزودنی های ناسالم و مقادیر فراوان نمک است.

انواعی از کره بادام زمینی که چربی آن کنترل شده ، اغلب سرشار و غنی از شکر است.

مک دانیل می گوید:از خوردن کره بادام زمینی هایی که به طور کم و جزئی خاصیت انسداد شریان قلب و عروق را دارند  خود داری کنید به سبب چربی های تبدیل یافته (هیدروژنی) که در فهرست مواد تشکیل دهنده آنها وجود دارد.

شاپیرو اغلب به خوردن کره بادام زمینی برای افرادی که می خواهند چاق شوند، سفارش می کند، چون این افراد به لحاظ کالری غنی می شوند. تنها یک قاشق غذا خوری از این کره 100 کالری دارد. بیشتر انواع کره بادام زمینی برای طعم و چاشنی، شکر اضافی دارند. ترکیب شکر و روغن باعث ایجاد هماهنگی هورمونی برای ذخیره سازی چربی می شود.

اما در مواردی مخصوصا توصیه می شود به منظور کاهش وزن از مصرف انواع بد نوع کره بادام زمینی اجتناب کنید.

 • شاید قارچ و کپک بخورید:

جاکوبس معمولا به مصرف محصولات کره بادام زمینی توصیه نمی کند، آن هم به علت استعداد این مواد به سرشار شدن از انواع کپک و قارچ است.

آلفاتوکسین، یک نوع کپک است که تاخیرات رشدی را در بچه ها به وجود می آورد و با گذشت زمان می تواند منجر به احتمال بیشترسرطان کبد شود. حرارت کم می تواند به محافظت کره بادام زمینی در برابر آفلاتوکسین کمک کند.

بهترین روش برای دوری  کامل از کپک ها، انتخاب کره بادام زمینی های مختلف مانند بادام تلخ یا گیاه کاشو است.

 • انتخاب نوع اشتباه و غلط آفت کش می تواند روی باروری مردان اثر بگذارد:

برخی از کشاورزان و مزرعه داران، از حشره کش ها استفاده می کنند. مشکل اینجاست که بادام دارای پوسته بسیار نازک و روشنی است و مواد شیمیایی به راحتی می توانند درون بادام راه یابند. حشره کش ها و نفوذ آنها می تواند موجب نقص های مادرزادی و مشکلات ناباروری در آقایان شود.

بهترین راه در این موارد چیست؟ انتخاب یک آفت کش طبیعی.

 • شما می توانید ژن های چاقی را غیر فعال کنید:

اکنون می دانید که بادام زمینی ها به شما روغن(چربی های ) ساده غیر اشباع لاغر کننده شکم، فیبر سیرکننده  و پروتئین افزایش دهنده متابولیسم را می دهد.

اما کره های بادام زمینی ابزای  مخفی برای خاصیت کاهش وزن داشته که جنیستین نام دارد. جنستین ترکیبی است که بطور مستقیم روی ژن های چاقی اثر می گذارد و آنها را غیر فعال می کند و باعث کاهش توانایی بدن برای ذخیره سازی چربی می شود. لوبیا و انواع آن و نیز عدس دارای همین مواد اولیه جادویی هستند.

منبع: ام اس ان

/انتهای متن/

درج نظر