وزیر کشور:

مقابله با گسترش آسیب های اجتماعی از اولویت های دولت دوازدهم است

وزیر کشور با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی برنامه ریزی به منظور کاهش و مقابله با این ناهنجاری ها را از برنامه های دولت جدید برشمرد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مختلف به کارگزاران نظام همواره بر ریشه یابی و برنامه ریزی به منظور مقابله با گسترش آسیب های اجتماعی تاکید می کنند و مسئولان دستگاه های مختلف نیز تلاش دارند این رهنمودها را عملیاتی کنند.
وی ابراز امیدواری کرد در دولت دوازدهم بتوان راهکارهای اجرایی و ثمربخش به منظور کاهش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه برداشت.
وزیر کشور توجه به وفاق ملی با محور قرار دادن سخنان رهبر معظم انقلاب را از برنامه های دولت دوازدهم ذکر کرد و یادآور شد: تحقق این امر در تقویت امنیت ملی و مقابله با تهدیدات پیش روی نظام بسیار تعیین کننده است و هماهنگی و همراهی بیشتری میان دستگاه های مسئول در این عرصه باید وجود داشته باشد.
رحمانی فضلی به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اشاره کرد و تاکید کرد: امسال دولت افزایش مرزهای رسمی تعیین شده برای تردد زائران اربعین حسینی را در دستور کار قرار داده و در این راستا مرزهای خسروی و چیلات در استان های کرمانشاه و ایلام علاوه به سه مرز قبلی مهران ، شلمچه و چزابه مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: تجربه سالیان گذشته باید باعث شود امسال با هماهنگی بیشتری این کنگره عظیم را برگزار و مشکلات سال های گذشته به حداقل ممکن برسد.
وزیر کشور با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت امنیتی در مرزهای استان ایلام گفت: با وجود آنکه سالانه حدود چهار میلیون نفر از مرزهای استان ایلام به عتبات عالیات تردد می کند ولی کمترین حادثه ای در این استان به وقوع پیوسته که نشان دهنده شرایط مناسب امنیت این استان است.
رحمانی فضلی با تمجید از تلاش های چهارساله محمدرضا مروارید در ایام تصدی استانداری ایلام گفت: بدون شک از تجربیات ایشان در وزارت کشور استفاده خواهد شد و امیدواریم در دوره جدید با همراهی عموم مردم و دستگاه های مختلف این استان بیش از پیش در مسیر توسعه و پیشرفت گام بر دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: محمد رضا مروارید طی دوران مسئولین سنگین استانداری ایلام به صورت شبانه روزی در پی پیشرفت زیرساخت های ایلام بود و تلاش های بسیار خوبی در این راستا داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی یادآور شد: باید از ظرفیت این مرد مومن، متعهد و پرکار در رده های بالاتر وزارت کشور استفاده شود.
گفتنی است وزیر کشور به منظور شرکت در مراسن تودیع و معرفی استاندار جدید ایلام به این استان سفر کرده و قرار است تا دقایقی دیگر قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار جدید ایلام جایگزین محمدرضا مروارید شود.

/انتهای متن/