آمار خودکشی دانش‌آموزان ژاپنی در صدر کشورهای صنعتی جهان

بر اساس ‌آمار موجود، سالانه حدود 20 هزار نفر در کشور ژاپن خودکشی می‌کنند که بخش عمده‌ای از آنها کودکان و دانش‌آموزان هستند.

0
به گزارش به دخت به نقل از فارس، ژاپن در بین کشورهای صنعتی گروه هفت (G7)، بالاترین نرخ خودکشی را دارد؛ بر اساس ‌آمار موجود، سالانه حدود 20 هزار نفر در کشور ژاپن خودکشی می‌کنند که در این بین بخش عمده‌ای از آنها کودکان و دانش‌آموزان هستند. 

تمام شدن تعطیلات تابستانی ژاپن و شروع مجدد سال تحصیلی، افزایش آمار خودکشی در بین دانش‌آموزان را به همراه دارد؛ چراکه ناکامی در امتحانات زمینه اقدام به خودکشی را در آنها فراهم می‌کند. 

مقامات رسمی می‌گویند:‌ «نرخ خودکشی در کشور ژاپن از اوج خود که در سال 2003 میلادی بوده، کاهش پیدا کرده است، اما این بحران در مورد دانش‌آموزان و بزرگسالان جوان که به تازگی فعالیت شغلی خود را آغاز می‌کنند همچنان جدی است».

بعضی از کودکان با بازگشت به محیط مدرسه دچار استرس عجیبی می‌شوند؛ آنها از اینکه با دیگر دانش‌آموزان که اساسا هم سنّ بیشتری از آنها دارند درگیر شوند، می‌ترسند.

از آنجایی‌که ژاپن تأکید بسیاری بر موفقیت آکادمیک دارد، ناکامی در امتحانات یکی دیگر از دلایل مهمّ خودکشی در بین دانش‌آموزان آن است. 

بر اساس آمار و ارقام موجود، هر ساله حدود 500 شهروند زیر 20 سال در ژاپن خودکشی می‌کنند؛ همچنین نرخ خودکشی نوجوانان در اولین روز ماه سپتامبر سه برابر بالاتر از دیگر روزهای سال است.

وزیر آموزش و پرورش کشور ژاپن تأکید می‌کند که مسائل و دغدغه‌های دانش‌آموزان باید برطرف شود.

/انتهای متن/

درج نظر