طرح سلامت مادران در مناطق مرزی و محروم شهرستان مراوه‌تپه اجرا می‌شود

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: بنیاد مستضعفان, فعالیت‌های خوبی را در شهرستان مراوه‌تپه اجرا کرده که طرح سلامت مادران با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در حال اجرا است.

0
به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، موسی برزگری در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان مراوه‌تپه اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت انجام شده و مادران بارداری که از لحاظ جسمی و مالی در وضعیت خوبی نیستند، ماهانه 15 قلم جنس در قالب سبد کالایی به آنان داده می‌شود.

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: این اقلام به مادران نقاط محروم و مرزی تعلق می‌گیرد و امسال تاکنون یک میلیون و 50 هزار سبد کالا به این مادران اهدا شده تا وزن کودکشان به وزن نرمال برسد.

برزگری یادآور شد: بنیاد مستضعفان تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت خانه‌های مختلف منعقد کرده و در این راستا 40 درمان‌بستر با همکاری وزارت بهداشت در حال ساخت دارد که در مدت یک سال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: در شهرستان مراوه تپه, 82 میلیارد تومان برای 2 هزار و 800 قطعه اراضی مسکونی و زراعی هزینه شده و اسناد این اراضی به صورت رایگان در اختیار مردم این حوزه اهدا شد.

وی اظهار کرد: در ابتدای ورودی شهر براساس کارشناسی‌های انجام شده, نیاز به پلی بود که ما این پل را به مبلغ 200 میلیون تومان احداث کردیم.

مدیرعامل بنیاد علوی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای با استانداری گلستان, بانک سینا و بنیاد علوی منعقد شده که در جهت ایجاد اشتغال و تولید 20 میلیارد تومان, یعنی به هر نفر تا 2 میلیارد تومان تعلق می‌گیرد و 50 درصد این تسهیلات را استانداری و 50 درصد را بنیاد علوی و فرد وام گیرنده تنها 8 درصد کارمزد را می‌پردازد.

/انتهای متن/

درج نظر