راهکارهای خوش‌تيپ شدن براي چاق ‌ها

یک مژده برای خانم های چاق داریم:

مهم نیست که شما چه سایزی هستید. اگر چاق بودن یکی از چالش ها و مشکلات شماست، اصلا نگران نباشید از این ایده ها در تهیه لباس کمک بگیرید.

0

چند مدل لباس برای تان معرفی می کنیم که با پوشیدن آنها اندام تان لاغرتر به نظر می رسد، راهکارهایی را برایتان بیان کرده ایم که می توانید این مدل لباس ها را تهیه کرده و در نهایت کمد لباست ان را با مدل لباس هایی که لاغرتر و باریک تر نشان تان می دهند،  پر کنید.

  • بلوز روشن مناسب شما نیست

وقتی بالاتنه‌تان چاق‌تر است، رنگ بلوز انتخابی شما بهتر است تیره باشد و شلوار متناسب با اندام شما هم شلوارهای پاچه‌گشاد یا دامن‌های بلند است. استفاده از یك دستمال گردن با طرحی ساده، زیبابی لباس‌های شما را تكمیل می‌كند. هوشمندانه لباس بپوشید.

 

  • لباس گشاد ممنوع

اصلا مهم نیست كه سایز شما xxxxL است یا كمتر و حتی بیشتر! لطفا طبیعی رفتار كنید و اینقدر اصرار نداشته باشید كه اندام‌تان را بپوشانید. باور كنید با پوشیدن لباس‌های بزرگتر از سایز واقعی خودتان، شما لاغرتر نشان داده نمی‌شوید كه هیچ، بلكه اطرافیان فكر می‌كنند خیلی چاق‌تر از این هستید! بهتر است هنگام انتخاب لباس، لباس‌های خوش‌دوختی پیدا كنید كه با برش‌های متفاوت، شكست دید ایجاد كرده و باعث اعتماد به نفس شما شود.

 

  • رنگارنگ نپوشید

بهتر است به جای این‌كه رنگ بلوز و شلوارتان خیلی متفاوت باشد، لباس‌های هم‌رنگ یا رنگ‌های نزدیك به هم انتخاب كنید؛ در عوض دیگر اندازه شكم، نشیمنگاه، پهلو و … توی ذوق نمی‌زند!

 

  • از پارچه‌های صاف و نرم استفاده نكنید

اگر پهلو و پایین‌تنه‌تان چاق است، بهتر است به جای دامن‌های راسته با پارچه‌های نرم و لطیف، از دامن پلیسه استفاده كنید.

 

  • گردنبندهای كوتاه نبندید

گردنبند شما هر قدر بلندتر بوده و رنگش روشن‌تر باشد، بیشتر جلب توجه كرده و یك خط عمودی فرضی روی اندام شما ترسیم می‌كند كه توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌كند. در ضمن اگر گوشواره‌های‌تان بلند باشد، ‌باعث می‌شود صورت‌تان لاغرتر نشان داده شود.

 

  • گل ریز و درشت ممنوع!

اگر شكم بزرگی دارید، بهتر است از انتخاب لباس‌هایی كه پارچه نازكی داشته یا طرح‌های درشت یا حتی گل‌ریز دارند، بپرهیزید كه فقط باعث بدهیكل شدن شما می‌شوند. در كل شما نباید از لباس‌های كشی كه جذب بدن‌تان می‌شود استفاده كنید و می‌توانید با پوشیدن دامن‌های زیپ‌دار با رنگ تیره و مات شكم خود را به داخل جمع كنید. همچنین باید ژاكت‌هایی بپوشید كه بلند هستند و روی شكم شما را می‌پوشانند تا در كل اندام شما باریك‌تر به‌نظر آید.

 

  • دامن كوتاه و كفش تخت هرگز!وقتی مچ و ساق پای‌تان چاق است، بهتر است از دامن‌هایی كه تا زیر قوزك پا ارتفاع دارند استفاده كنید. همچنین بهتر است از كفشی استفاده كنید كه حداكثر 6 سانتی‌متر ارتفاع پاشنه آن باشد، در غیر این صورت نامتناسب به نظر می‌رسید.

 

  • شلوار پارچه‌ای انتخاب آخرتان باشد!

در مورد انتخاب شلوار به این نکات دقت کنید:

  • سعی كنید تا حد امكان به سراغ شلوارهای پارچه‌ای نروید. بر عكس شلوارهای جین برای شما بسیار مناسب هستند، آن هم جین‌هایی با رنگ تیره. سرمه‌ای از آن دسته رنگ‌هایی است كه می‌تواند بین افراد چاق حسابی محبوب شده و به یكی از نمادهای خوش‌پوشی تبدیل شود.
  • شلوار چهارخونه ی کج راه که به دلیل این مدل چاپ، پاها را لاغرتر و کشیده تر از حد معمول نشان می دهد .علاوه بر این برشی که این شلوار دارد بسیار عجیب بوده و طوری است که دور مچ پای آن نسبت به جاهای دیگرش تنگ تر است.

3-شلواری که کمر آن کمی بالاتر از کمر و حد معمول آن قرار می گیرد .با این کار دور باسن کمتر به نظر می رسد .هم چنین باید یک کمربند بسیار باریک و در رنگی متصاد با رنگ شلوار روی کمر بسته شود .مدل این شلوار نباید کاملا تنگ باشد و بهتر است کمی آزاد و علاوه بر آن کوتاه هم باشد.بهتر است رنگ شلوار یکدست باشد و پارچه ی آن بدون طرح و کاملا ساده باشد.

/انتهای متن/

درج نظر