برای این که فضای خانه خوشبو شود

معطر کردن فضای خانه خیلی وقت ها مهم است و برای آن باید راهی مناسب پیدا کرد. در این مطلب می خواهیم شما را با ترفند های خوشبو کردن طبیعی منزل آشنا کنیم.

2

راه هایی که برای خوشبو کردن خانه هست، از این قرار است:


عوامل بد بویی را حذف کنید

در مرحله ی اول برای خوشبو کردن فضای خانه باید عوامل بد بویی را حذف کنید. برای این منظور از آشپزخانه شروع کنید. سطل زباله را هر روز تعویض کنید و هر دو روز یک بار با آب و مواد شوینده داخل آن را بشویید تا گند زدایی شود.

در هنگام پخت و پز به بوی بدی که از سوختگی و یا ترکیب مواد غذایی مختلف بر جای می ماند، توجه داشته باشید. همچنین بسیار مهم است که در هنگام پخت غذا از هود استفاده کنید.

در مرحله ی بعدی به یخچال سری بزنید . قطعا با باز و بسته شدن در یخچال جریان هوا همراه با انواع بو به داخل خانه وارد می شود. بنابراین در اولین زمان ممکن اقدام به تمیز کردن کردن یخچال نمایید.


فاضلاب و آبراه موجود در آشپزخانه را فراموش نکنید

حالا به سایر بخش های خانه سر بزنید بهتر است از سرویس بهداشتی شروع کنید.

حالا نوبت به اتاق خواب می رسد برای حذف عامل بد بو به کمد رختخواب ها سر بزنیم .

رختخواب های خود را خوشبو کنید تا جریان هوای معطر در تمام بخش های خانه شما جریان داشته باشد.


خوشبو کننده طبیعی بسازید

حالا که عوامل بوی بد را در فضای خانه حذف کردید، اقدام به خوشبو کردن فضای خانه کنید. با ساخت خوشبو کننده های خانگی به سادگی می توانید فضای داخلی منزل تان را خوشبو کنید.

یک شیوه قدیمی برای خوشبوکردن کمد لباس ها، استفاده از گیاهان معطر مانند میخک، زنجبیل و دارچین درون کیسه ای نازک است. این شیوه عالی است فقط باید به طور دائمی گل های داخل کیسه را عوض کنید.

این را بدانید که عطر وانیل یکی از رایحه های مطبوعی است که بیشتر خانم ها و کودکان از آن لذت می برند. استفاده از رایحه وانیل در خانه علاوه بر آنکه موجب خوشبویی خانه و افزایش اشتهای اعضای خانواده می شود. کافی است پنبه ای را با عصاره وانیل آغشته کنید و درون یکی از دکور های تان روی میز قرار دهید. این پنبه را می توانید روی میز ناهارخوری هم بگذارید.

استفاده از عودهای خوشبوی صندل، یاسمن، چوب و دیگر رایحه های طبیعی نیز برای از بین بردن بوی غذا یا خوشبو کردن فضای خانه بسیار مناسب است.

می توانید چوب دارچین را در دو لیوان آب بجوشانید و اجازه دهید بوی آن در خانه پخش شود. این یک خوشبو کننده طبیعی و آرامش بخش است.

برای از بین بردن بوی غذا در خانه آبلیموی تازه را درون یک لیوان آب حل کرده و با کمک افشانه آن را در هوا اسپری کنید.


از گل های معطر در خانه استفاده کنید

با خرید گل های مطعر و قرار دادن آن ها در بخش های مختلف خانه می توانید عطر گل را در همه ی بخش های خانه پخش کنید. گل هایی فصلی مثل مریم، فلزیا، یاس، شبو، نرگس و… می تواند عطر و طراوت خاصی را در فضای خانه ی شما ایجاد نماید.


از شمع و عود استفاده کنید

علاوه بر ساخت خوشبو کننده های طبیعی می توانید در فضای خانه در صورت عدم حساسیت از شمع های معطر و یا عود استفاده کنید. حتی خودتان می توانید با چسباندن ترکیبات گیاهی معطر مثل دانه های قهوه، چوب دارچین، رزماری و…. به بدنه ی شمع ها، شمع های معطر بسازید و به سادگی خانه تان را خوشبو کنید.


خوشبو کننده های صنعتی را فراموش نکنید

اگر هیچ کدام از ترفندهای بالا برای خوشبو کردن فضای خانه تان موثر نبود، از خوشبو کننده های صنعتی با رایحه های قوی استفاده کنید.

/انتهای متن/

نمایش نظرات (2)