امیدهای کاراته ایران با کسب 12مدال بر بام آسیا ایستادند

امیدهای کاراته ایران در رقابت های قهرمانی آسیا به 12 مدال رنگارنگ (6 طلا، 4 نقره و 2 برنز) دست یافتند و عنوان نخست را از آن خود کردند.

0
به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، رقابت های کاراته رده های سنی مختلف آسیا از روز پنجشنبه با حضور 660 کاراته کا از 27 کشور به میزبانی شهر «آستانه» قزاقستان آغاز شده است.

امروز (جمعه) پیکارهای رده سنی امید برگزار شد و تیم امید ایران در مجموع دو بخش کاتا و کومیته پسران و دختران به 6 مدال طلا، 4 نقره و 2 برنز دست یافت و عنوان نخست را از آن خود کرد تا همچنان درخشش نمایندگان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا ادامه داشته باشد.
تیم امید عربستان با 3 مدال طلا و 3 برنز در رتبه دوم قرار گرفت و ژاپن با 2 طلا، 3 نقره و 5 برنز سوم شد.
پیش از این تیم های نوجوانان و جوانان ایران با تصاحب 10 مدال طلا، 4 نقره و 6 برنز مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسیده بودند.
پیکارهای رده سنی بزرگسالان نیز از فردا (شنبه) در سالن «دولت» شهر آستانه قزاقستان آغاز می شود و دو روز ادامه خواهد داشت.

– نتایج نمایندگان رده سنی ایران بدین شرح است:
*کاتا(اجرای فرم)
در کاتای انفرادی دختران، «فاطمه صادقی» با پیروزی مقابل نمایندگان هند و تایلند راهی فینال شد. او در فینال با کاتارویی از مالزی دیدار کرد و در این رقابت نیز 3 بر 2 برنده شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.
در کاتای انفرادی پسران، «امیریزدان تدین» پس ازغلبه بر کاتاروهایی از قرقیزستان، امارات و عربستان راهی فینال شد. تدین در فینال نتیجه را به کاتاروی ژاپنی واگذار کرد و نقره ای شد.

*کومیته (مبارزه)
دختران/
در وزن منهای 50 کیلوگرم، «سارا بهمن یار» با برتری مقابل نمایندگان چین، چین تایپه و هند راهی فینال شد. او در فینال به مصاف قزاقستان رفت و با قبول شکست 4 بر 2 به مدال نقره رسید.
در وزن منهای 55 کیلوگرم، «آویشن باقری» با پیروزی 2 بر صفر مقابل قرقیزستان و پنج بر یک برابر ژاپن به فینال راه یافت و در مبارزه نهایی مقابل نماینده میزبان پنج بر یک برنده شد تا مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.
در وزن منهای 61 کیلوگرم، «زهرا طرازپور» در مبارزه نخست پس از تساوی یک بر یک برابر حریف ازبکستانی با رای داوران بازنده اعلام شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.
در وزن منهای 68 کیلوگرم، «شقایق واحدی» حریفانی از قزاقستان و اردن را مغلوب کرد و به دیدار فینال رسید. واحدی در فینال با نماینده ژاپن دیدار کرد و در حالیکه چهار بریک عقب بود در نهایت به پیروزی دست یافت و سزاوارانه طلا گرفت.
در وزن به اضافه 68 کیلوگرم، «شبنم واحدی» حریفانی از هند و ژاپن را با شکست بدرقه کرد و به فینال راه یافت. وی در مبارزه پایانی نماینده ازبکستان را یک بر صفر مغلوب کرد و به گردن آویز طلا دست یافت.

پسران/
در وزن منهای 55 کیلوگرم، «علی مسکینی» حریفانی از قزاقستان و چین را شکست داد و مقابل اردن نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به فینال بازماند.وی در دیدار رده بندی با حساب 9 بر 2 نماینده تایلند را مغلوب کرد و برنز گرفت.
در وزن منهای 60 کیلوگرم، «مهدی رحیمی نژاد» با پیروزی بر کاراته کاهایی از هنگ کنگ، امارات و ویتنام راهی فینال شد.وی در دیدار نهایی حریف اردنی را پنج بر دو مغلوب کرد و طلایی شد.
در وزن منهای 67 کیلوگرم، «امیرحسین سهرابی» با دو پیروزی و یک شکست به مدال برنز رسید.
در وزن منهای 75 کیلوگرم، «الیاس محمدزاده» با غلبه بر حریفانی ازعراق و قرقیزستان به فینال این وزن راه یافت. محمدزاده در فینال نماینده قزاقستان را شکست داد و طلایی شد.
در وزن منهای 84 کیلوگرم، «مهدی قراری زاده» با کسب دو پیروزی به دیدار پایانی رسید و در فینال مقابل حریفی از عربستان 3 بر 2 باخت و نقره ای شد.
در وزن به اضافه 84 کیلوگرم، «صالح اباذری» نمایندگان قزاقستان و ژاپن را از پیش روی برداشت و به فینال راه یافت، اما در مبارزه پایانی مغلوب کاراته کا عربستانی شد وبه مدال نقره بسنده کرد.

/انتهای متن/

درج نظر