مرکز شبانه ویژه زنان راه اندازی می شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان گفت: در استان کرمان دو هزار و شش معتاد پرخطر و خرده فروش جمع آوری و ساماندهی شدند که از این تعداد 651 خرده فروش و بقیه معتادین پر خطر می باشند.

0
به گزارش به دخت به نقل از گفتار نو، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان گفت: در استان کرمان دو هزار و شش معتاد پرخطر و خرده فروش جمع آوری و ساماندهی شدند که از این تعداد 651 خرده فروش و بقیه معتادین پر خطر می باشند.
 
سردار حسین چناریان امروز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان باحضور استاندار کرمان اظهار کرد: درروزهای پایانی سال گذشته در جلسه ای در وزات کشور 12 استان کشور به عنوان استان هایی با اقدام ویژه ای در جهت پاکسازی ساماندهی معتادین پر خطر و موارد دیگر در نظر گرفته شدند.
 
وی بیان کرد: بر اساس این انتخاب  1500 نفر از معتادین پرخطر به عنوان برنامه  طرح ساماندهی منظور شده بود که مجموعا در استان کرمان دو هزار و شش نفر جمع آوری و ساماندهی شدند که از این تعداد 651 خرده فروش و بقیه معتادین پر خطر می باشند.
 
وی گفت: خوشبختانه در این دوماه شروع سال جاری از رشد اقدامات و فعالیت ها در استان برخوردار هستیم و در سال گذشته با توجه به تفاهم نامه ها و برنامه ها و اولویت هایی که در استان کرمان داشتیم یک میلیارد و 974 میلیون تومان اعتبار به ادارت و سازمان های مربوط از جمله آموزش و پرورش و بهزیستی واگذار شد.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با تشریح اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: راه اندازی مرکز درمانی برای کودکان و نوجوانان مصوب شده است که اعتبارات آن در ستاد مواد مخدر و بهداشت تامین می شود.
 
وی همچنین از راه اندازی یک مرکز شبانه ویژه زنان خبر داد و ادامه داد: قرار بر این شده است تا این موضوع از طریق بهزیستی پیگیری گردد
 
چناریان با تشریح ابلاغ اولویت های سال 96 در حوزه مبارزه با مواد مخدر، خاطرنشان کرد: اقدام در جهت کاهش تقاضای مواد مخدر و روان گردان ها برای حفظ سلامت جامعه از اولویت های سال 96 می باشد و مقابله با عرضه مواد مخدر و روانگردان ها، کاهش دسترسی به مواد مخدر و خرده فروشان، ضربه به بنیه اقتصادی قاچاقچیان، توسعه اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی از اولویت ها می باشد. 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال گذشته امحا مواد مخدر را در سالروز جهانی نداشتیم، گفت: بحث انهدام مواد مخدر در استان ها انجام می شود و این موضوع نیازمند نگاه رئیس شورای هماهنگی است.
/انتهای متن/
درج نظر