نگین باقری مسافر مسابقات کاراته قهرمانی آسیا شد

«نگین باقری» با غلبه بر «مهسا افسانه» جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد تا ناکامی کاراته کاهای باتجربه ایران در مسابقات انتخابی تیم ملی تکمیل شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا طی روزهای 20 الی 27 تیرماه در شهر آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد.

بر این اساس، رقابت انتخابی بخش کاتا (اجرای فرم) انفرادی بانوان، چهارشنبه شنبه شب برگزار شد و باقری در رقابتی شانه به شانه با افسانه پس از اجرای چهار فرم با امتیاز 86،6 بر 86،5 به برتری دست یافت و مسافر قزاقستان شد.


«مهسا افسانه» در حالی مغلوب حریف شد که مدال های متعددی از پیکارهای مهم بین المللی اعم از قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی را در کارنامه دارد.
کاراته کاهای باتجربه ایران در مسابقات انتخابی تیم ملی به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد ضعیفی داشتند به طوریکه «حمیده عباسعلی» دارنده دو مدال نقره و برنز جهان و «ذبیح اله پورشیب» کاپیتان تیم مردان که مدال های متعدد آسیایی و لیگ جهانی را به دست آورده است با شکست مقابل رقیبان جوان خود از حضور در بخش کومیته (مبارزه) انفرادی بازماندند.
پیش از این نیز «سعید احمدی» دارنده مدال نقره جهان به دلیل عملکرد ضعیف در مسابقات گوناگون در پیکارهای انتخابی مورد استفاده قرار نگرفت.
با این اوصاف به نظر می رسد کاراته ایران برای حفظ جایگاه مناسب خود در جهان و آسیا نیاز به جوانگرایی و تزریق خونی تازه به جای استفاده دائمی مربیان تیم ملی از نفرات با تجربه و بی انگیزه داشته باشد.

/انتهای متن/

درج نظر