ایرانیان مقیم آمریکا در خلخال مدرسه می سازند

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل گفت: ایرانیان خیر مقیم کشور آمریکا یک باب کتابخانه در روستای طولش خلخال ساخته و به تکمیل ساختمان مدرسه در حال احداث این روستا نیز کمک می کنند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا ، جواد قرآن نویس روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه کتابخانه خیرساز مدرسه شهید خیابانی روستای طولش از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: خیرین عضو موسسه خیرین پیشگامان اندیشه مقیم کشور آمریکا یک باب کتابخانه را با تخصیص 400 میلیون ریال اعتبار احداث کرده و به تکمیل عملیات اجرایی ساختمان جدید این مدرسه هم که از چند سال پیش آغاز و بدلیل کمبود اعتبار کار آن به کندی پیش رفته کمک خواهند کرد.

دکتر اشکان تقی پور از اعضای موسسه خیریه پیشگامان اندیشه نیز در این آئین گفت: این موسسه پیش از این نیز یک باب کتابخانه را در مدرسه روستای علی آباد خلخال احداث کرده و در اختیار آموزش و پرورش این شهرستان قرار داده است.
او افزود: خیرین مقیم خارج از کشور این موسسه عملیات اجرایی دهها پروژه آموزشی را در سایر مناطق ایران اسلامی آغاز ، این طرح ها را به تدریج تکمیل کرده و در اختیار دانش آموزان مناطق محروم کشور قرار خواهند داد.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با قدردانی از خداپسندانه خیرین مدرسه ساز خارج از کشور در کمک به ساخت فضاهای آموزشی در مناطق محروم روستایی این شهرستان گفت: بدلیل قدمت بیش از 40 سال ساختمان مدرسه ابتدایی روستای طولش و نیاز ضروری دانش آموزان این مدرسه به یک فضای جدید آموزشی امسال اعتبارات ویژه ای برای تکمیل ساختمان مدرسه جدید در حال احداث روستا تخصیص داده خواهد شد.
شهرستان خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

/انتهای متن/

درج نظر