قانون نژادپرستانه چینی‌ها علیه کودکان مسلمان!

به تازگی در چین ممنوعیت‌های نژادپرستانه‌ای علیه مسلمان این کشور (اویغورها) اتخاذ شده است.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی گاردین؛ بسیای از زوج‌های چینی مختارند هر نامی که می‌خواهند برای فرزندانشان انتخاب کنند. این در حالی است که انتخاب نام مذهبی برای فرزندان خانواده‌های مسلمان در یکی از استانهای غربی چین برابر با محرومیت از مزایای دولت و آموزش و پرورش در این کشور است.

شبکه رادیو آزاد آسیا اعلام کرد مقامات استان سین کیانگ در غرب چین، فهرستی از نام‌های ممنوعه مذهبی برای کودکان مسلمان را منتشر کرده اند. این در حالی است که بیش از ۲۳ میلیون مسلمان اویغور در این استان ساکن هستند.
بر این اساس، انتخاب اسامی از قبیل: اسلام، قرآن، مکه و همچنین برخی نام‌های دیگر، در این استان ممنوع است. انتخاب نام‌های مذهبی برای کودکان، آن‌ها را از دریافت مدارک شناسایی، خدمات اجتماعی دولت، خدمات بهداشت و درمان دولتی و آموزش و پرورش محروم می‌کند.
تاکنون فهرست کامل اسامی مذهبی ممنوعه در این استان منتشر نشده است.
گفته می‌شود علت تصویب چنین قانونی در استان سین کیانگ که نخستین خانه اقلیت مسلمانان اویغور محسوب می‌شود، وقوع حوادث خشونت بار مرتبط با افراط گرایان در چین طی سالهای اخیر است.
گروه‌های حامی حقوق اقلیت اویغور‌ها ضمن شکایت از محدودیت‌های شدید بر دین و آزادی بیان، به شدت از تصویب قانون ممنوعیت انتخاب اسامی مذهبی برای کودکان مسلمان انتقاد کرده اند.
تصویب قوانین نژادپرستانه علیه مسلمانان در چین صرفا محدود به این قانون نمی‌شود. بسیاری از مردان مسلمان در استان سین کیانگ حق ندارند ریش خود را بلند کنند و پوشاندن چهره برای زنان ممنوع است.
/انتهای متن/
درج نظر