حمایت هنرمندان از کمپین «ارمغان آزادی برای زندانیان زن جرایم غیر عمد»

تهران – ایرنا – کمپینی به نام ‘ارمغان آزادی برای زندانیان زن جرایم غیرعمد’ با هدف حمایت از زندانیان نسوان جرایم غیرعمد با حضور پررنگ هنرمندان تشکیل شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از روز ایرنا از ستاد دیه کشور، کمپین حمایت از زندانیان زن تحت حمیات این نهاد مردمی به دنبال امضای تفاهم‌نامه مدیرعامل ستاددیه کشور و معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری برپا شده است.

براساس این گزارش، این کمپین با دو هدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و کاهش وقوع جرایم غیر کلاهبرداری در بین زنان جامعه فعالیت می کند تا برای آزادی 220 محکوم زن غیرعمدی که در حال حاضر در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند، با مشارکت های مردمی قدم برداشته شود.
در جمع اعضای این مجموعه می‌توان از چهره‌های مختلف هنری بویژه حضور بازیگران نام آشنایی چون ترانه علیدوستی، سحر دولتشاهی نام برد ؛ پیوستن جمعی از بانوان مسئول کشور مانند زهرا احمد‌ی‌پور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی هرچند به میزان استقبال چهره‌های هنری کشور نیست اما فعالیت این دسته از بانوان در زمینه رهایی جمعی از هموطنان آبرومند دربند، قابل توجه است.
آغاز فعالیت این پویش مردمی، سالروز میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها بود و با برنامه‌ریزی انجام شده هم مقرر شد فعالیت‌های خداپسندانه و انسان دوستانه این کمپین تا روز میلاد حضرت معصومه علیه‌السلام ادامه یابد.
علاوه بر گفت‌وگوهای پراکنده چهره‌های متعدد سیاسی و اجتماعی، آن چه قابل اعتناست حساب توئیتر تعداد زیادی از هنرمندان سینما و تلویزیون کشورمان و اختصاص صفحه شخصی اینستاگرام جمعی از فرهنگیان ملی به این طرح و اهداف بانیان این کمپین حمایتی است.
آن چه در بیشتر این نقل‌ها می‌توان مشاهده کرد، تلاش خودجوش چهره‌های مردمی برای تفکیک دادن بدهکار از بزهکار زندانی است.
عمده پست‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی هم به بیان جملاتی از این دست اختصاص یافته است که «‏نیکوکاران برای مشارکت در امر آزادی زندانیان زن غیرعمد واجد شرایط، می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #101*780* به کمپین حمایتی پویش ارمغان پوسته و همیار ستاددیه در راستای رهایی بسیاری از زنان و مادرانی باشند که ناخواسته و به دور از هر سوءنیت مجرمانه‌ای روانه زندان‌ شده‌اند».

/انتهای متن/

درج نظر