واکنش نماینده مریوان نسبت به مرگ مادر باردار سروآبادی

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی نسبت به مرگ مادر باردار سروآبادی پس از انجام عمل سزارین انتقاد کرد.

0
به گزارش به دخت به نقل از ایسنا منطقه کردستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مریوان و سروآباد، منصور مرادی در واکنش به مرگ یک مادر باردار اهل روستای «ماضی بن» شهرستان سروآباد در بیمارستان مریوان، ضمن تسلیت به همسر، بستگان و اهالی روستای «ماضی بن» گفت: در نامه‌ای به وزیر بهداشت و درمان خواستار رسیدگی فوری به مرگ این مادر باردار شده‌ام. مرگ این مادر باردار همه را شوکه کرد و این اتفاق نباید با وجود امکانات پزشکی در بیمارستان مریوان رخ می‌داد.
نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مرگ تکان دهنده این مادر باردار باید در اولویت برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرید و با خاطیان این امر برخورد قاطع شود.
مرادی با بیان این که در ماه‌های اخیر پیگیری‌هایی جهت حل مشکلات و جذب متخصص بیشتر در حوزه‌های مختلف بهداشتی و درمانی شهرستان‌های مریوان و سروآباد انجام شده است، افزود: امیدواریم وزیر بهداشت و مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی پیگیری‌ها، درخواست‌ها و مشکلات شهرستان مریوان و سروآباد را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
خانم ۳۱ ساله‌ای اهل روستای «ماضی بن» شهرستان سروآباد روز گذشته بعد از انجام عمل سزارین، دچار تشنج شده و متاسفانه علی الرغم تلاش تیمی متشکل از متخصصین زنان و جراحی و داخلی و بیهوشی و قلب و نورولوژی بیمار به درمان پاسخ نداده و ظهر روز بعد از عمل فوت کرد.
بعدازظهر یکشنبه مردم مریوان هم در مقابل مطب پزشک این بیمار تجمع اعتراض آمیز کردند و خواستار رسیدگی به این مسئله شدند.
/انتهای متن/
درج نظر