کشف 1618 قلم محصول آرایشی قاچاق در آبادان

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از کشف یکهزار و 618 قلم محصول آرایشی و بهداشتی قاچاق در این شهرستان خبر داد

0

به گزارش به دخت به نقل از خوزنیوز، مرتضی جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاونت غذا و دارو باهمکاری نمایندگان صنعت و معدن، اتاق اصناف و اماکن، همزمان با اجرایی شدن ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص مبارزه با قاچاق، مبادرت به تشکیل تیم سلامت کرده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون تعداد 398 بازرسی صورت گرفته که در نهایت 71 مورد آن منجر به کشف محصولات قاچاق از مراکز عرضه‌کننده محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی شده است.

معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: از ابتدای سال 95 تاکنون بالغ بر یک‌هزار و 618 قلم محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی در شهرستان آبادان کشف و ضبط شده است.

جعفری عنوان کرد: ارزش این محصولات قاچاق بالغ بر به ارزش بیش از 262 میلیون ریال تخمین زده شده است.

وی افزود: معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان به منظور فرهنگ‌سازی در خصوص برچسب اصالت کالاهای سلامت‌محور و مبارزه با قاچاق، اقدام به آموزش از طریق فضاهای مجازی، مدارس و دانشگاه‌ها، کرده است.

معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان خاطرنشان کرد: بر این اساس، این معاونت غرفه سلامت و اطلاع‌رسانی در خصوص سلامت جامعه را از طریق صدا و سیمای مرکز آبادان، راه‌اندازی کرده است.

/انتهای متن/
درج نظر