استان تهران و البرز بیشترین نرخ طلاق را دارند

قائم مقام معاونت امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران گفت: استان های تهران و البرز طی 5 سال اخیر شاهد رشد 35 تا 40 درصدی طلاق بوده اند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران،مهدی سلیمی قائم مقام معاونت امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران در همایش توانمندسازی نماز برای زوج های جوان که امروز(یکشنبه) در ساختمان معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 8 برگزار شد، اظهار داشت: یکی از رویکردهای کمیته امداد در دوره مدیریت جدید این نهاد بحث تحکیم و تعالی بنیان خانواده است که اعتقاد داریم با تقویت باورهای دینی و مذهبی در خانواده‌های تحت حمایت می‌توان از بروز آسیب‌های اجتماعی میان جامعه هدف را کاهش داد.

وی با بیان اینکه امسال کمیته امداد محتوای فعالیت‌های آموزشی و ترویجی خود را بر مبنای آموزش به زوجین جوان گذاشته است، افزود: این برنامه‌ها نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

سلیمی تصریح کرد: امسال 672 هزار و 284 ساعت آموزش به خانواده‌های تحت حمایت این نهاد ارایه شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 10 درصد افزایش داشته است.

قائم مقام معاونت امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه از هر 4 ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود، اضافه کرد: در استان تهران و البرز طی 5 سال اخیر  شاهد رشد 35 تا 40 درصدی طلاق بوده‌ایم، در حالی که در برخی شهرستان ها این روند به کندی و حتی رو به نزول است.

وی در پایان گفت: همچنین در بعضی کشورها مانند فرانسه و روسیه با اینکه به عنوان مهد علوم انسانی شناخته می شوند اما دارای نرخ 50 درصدی طلاق هستند که دلیل این امر دور بودن از مقوله دین و خداشناسی است.

/انتهای متن/
درج نظر