حقوق خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش می‌یابد‌

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه حقوق خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش می‌یابد گفت: در حال حاضر این لایحه به تصویب مجلس رسیده است.

0
به گزارش به دخت به نقل از مشرق، سید پرویز فتاح در شیراز، اظهار داشت: برای افزایش حقوق افراد تحت پوشش، کمیته امداد حداقل 20 درصد را نسبت به سال 95 پیشنهاد داده بود که مجلس حقوق پایه را مبنای افزایش قرار داده است و براین اساس به طور متوسط حقوق هر خانواده نیازمند به طور متوسط به 180 هزار تومان می‌رسد که برخی زیر این متوسط و برخی دیگر بالاتر هستند.

وی افزود: با تصویب این طرح از فروردین‌ماه مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزایش می‌یابد.

فتاح در مورد طرح کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ساخت مسکن نیازمندان گفت: در این راه، عزم راسخ داریم و درپی آن بین مجلس، دولت و مسئولان یک وفاق و همدلی برای انجام کار موثر شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه همیشه کمیته امداد برای مسکن نیازمندان کار کرده اما نتوانسته صورت مساله را ساده کند خاطرنشان کرد: امروز 150 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد در کشور خانه شخصی ندارند و  350 هزار نفر نیز مالک هستند که خانه آنان نیاز به تعمیر، نوسازی و بازسازی دارد.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه باید حرکت جهشی و انقلابی در ساخت مسکن محرومان صورت گیرد خاطرنشان کرد: با همکاری دولت امسال در برنامه ششم و بودجه 96 نشان داده شد راه برای جامعه تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی هموار می‌شود.

فتاح با اشاره به اینکه در موضوع ساخت مسکن برای نیازمندان از مشارکت خیران و همچنین تسهیلات بانکی استفاده می‌شود افزود:امسال 20 هزار واحد برای نیازمندان ساخته شد که اگر برنامه صحیح و مدون داشته و نقشه ساده و کم هزینه نیز داشته‌ باشیم می‌توانیم تا 50 هزار واحد در سال برای نیازمندان خانه بسازیم.

/انتهای متن/

درج نظر