ماه چهره خلیلی: هنرمندان مراقب لباس و آرایش خود باشند

خلیلی با ابراز دیدگاه خود درباره طراحی لباس، گفت: یک هنرمند به دلیل اینکه به عنوان الگو برای سایر افراد مطرح می شود، باید به شکل معقول رفتار کند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، ماه چهره خلیلی بازیگر عرصه تلویزیون و سینما گفت: تصور می کنم نحوه پوشش یک بازیگر جزئی از شغل او محسوب می شود و به همین دلیل برای یک بازیگر باید مهم باشد که چگونه راه برود، چگونه لباس بپوشد، چگونه صحبت کند و حتی چگونه غذا بخورد.

وی ادامه داد: البته مهم بودن چگونگی پوشش یک بازیگر به معنانی پوشیدن لباس های گران قیمت،‌ پز دادن و یا آرایش زیاد نیست.
بازیگر سریال تاریخی ” در چشم باد” تصریح کرد: چگونه لباس پوشیدن برای یک بازیگر از آن جهت اهمیت دارد که مردم به او نگاه و از او الگو برداری می کنند.

وی افزود: الگو برداری مردم دست من یا امثال من نیست چرا که آن ها به هر حال این کار را انجام می دهند و در این راستا وظیفه من به عنوان یک بازیگر این است که معقول باشم و الگویی را بنا بگذارم که درست باشد به خصوص برای دختران کم سن و سال 14، 15 ساله که از بازیگران زن الگوهای بسیاری بر می دارند.
خلیلی همچنین اظهار کرد: نحوه رفتار یک بازیگر از آن جهت اهمیت دارد که اگر به عنوان نمونه من فردا جایی حضور پیدا کنم یکسری رفتارها را نباید داشته باشم مانند اینکه نباید سیگاری در دستم باشد چون این موضوع اهمیت بسیاری دارد و بنده و امثال من برای یک جامعه الگو گذاری می کنیم.

وی در ادامه صحبت های خود توضیح داد: وقتی فردی به عنوان الگو در نظر دیگران قرار می گیرد در واقع مسئولیت بزرگی بر عهده او گذاشته می شود چرا که وقتی یک نفر وارد عرصه بازیگری می شود، مسئولیتش تنها، بازی کردن نیست و حوزه مسئولیت های وی وسیع تر می شود و تمامی زندگی اش تغییر پیدا می کند.

بازیگر فیلم سینمایی ” مرگ کسب و کار من است” یادآور شد: به دلیل اینکه مردم از یک هنرمند الگوبرداری می کنند، هنرمندان باید تاجایی که می توانند الگوی خوبی برای آن ها باشند.

وی همچنین گفت: خود من تا جایی که بتوانم، تلاش می کنم در لباس پوشیدن و آرایش کردن به شکلی معقول رفتار کنم.

بازیگر فیلم سینمایی ” اشنوگل” همچنین اظهار کرد: برای جشنواره ها یا رویدادهای بزرگ هنری به طور معمول طراح هایی وجود دارند که خودشان به هنرمندان پیشنهاد می دهند تا لباس آن ها را طراحی کنند و این اتفاق در گذشته برای من رخ داده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود یادآورشد: با توجه به اینکه پیشنهادهای بسیاری برای طراحی لباس به من صورت گرفت، یکی از این پیشنهادها را در گذشته پذیرفتم و صبر کردم تا وقتی کار انجام شد، انتخاب  کنم که لباس مورد نظر را بپوشم یا خیر.

خلیلی همچنین افزود: با توجه به اینکه کار طراحی لباس را دو خانم بسیار با سلیقه انجام داده بودند و در نهایت کاری که حاصل شد مورد پسند من قرار گرفت، لباس طراحی شده را برای پوشیدن انتخاب کردم.

بازیگر سریال “مختارنامه” همچنین اظهار کرد: افرادی که لباس مرا طراحی کرده اند تمامی تلاش خود را به کار گرفته بودند تا درلباس مورد نظر حجاب رعایت شود و در خلال این موضوع به سایر موارد نیز دقت کرده بودند.

خلیلی خاطرنشان کرد: اینکه اگر طراحی برای من لباس طراحی کند و هرچه طراحی شود را نمی پوشم بلکه آن لباس باید بر اساس معیارهای ذهنی من طراحی شده باشد و با سلیقه ام هماهنگی داشته باشد.

گفتنی است، ماه چهره خلیلی امسال و در سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر با چند اثر از جمله “اشنوگل” حضور پیدا می کند.

/انتهای متن/

درج نظر