پیروزی تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین گام

تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی به پیروزی رسید.

0

به گزارش به دخت به نقل از صدا و سیما، رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی از روز گذشته در شهر ماله پایتخت مالدیو آغاز شده است و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

تیم ملی والیبال بانوان ایران دیروز (شنبه) در نخستین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف نپال رفت.

شاگردان مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی بانوان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 12، 25 بر 12 و 25 بر 12 به پیروزی رسیدند تا نخستین گام را با اقتدار برداشته باشند.

سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، مائده برهانی، زینب گیوه، فرنوش شیخی و نگار کیانی ترکیب شروع کننده تیم ملی والیبال بانوان ایران در دیدار مقابل نپال بودند.

داورانی از کشور مالدیو این مسابقه را قضاوت کردند.

تیم ملی والیبال زنان نپال روز گذشته در نخستین مسابقه این رقابت ها موفق به شکست سه بر صفر مالدیو شدند و با پذیرش شکست برابر ایران همانند تیم ایران سه امتیازی شد.

ملی پوشان کشورمان فردا یکشنبه در دومین و آخرین مسابقه خود به مصاف مالدیو میزبان این رقابت ها می روند و در صورت شکست حریف سهمیه حضور در مرحله دوم انتخابی قاره آسیا که با حضور 10 تیم برگزار می شود، به دست می آورند.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می شود.

تا کنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمان سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت ها هستند.

قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند

/انتهای متن/
درج نظر