ترویج فرهنگ کار آفرینی برای زنان به صورت جدی پیگیری می شود

مشاور وزیر کشور در امور زنان با بیان اینکه ترویج فرهنگ کار آفرینی برای زنان به صورت جدی پیگیری می شود، گفت: زنان باید از نقش سنتی فاصله بگیرند تا فعالیت اقتصادی چشمگیر آنها دیده شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از مهر، فهیمه فرهمند پور پیش از ظهر شنبه در همایش تبیین نقش زنان در اقتصاد مقاومتی در محل استانداری سمنان ضمن تاکید بر اینکه زنان برای ایفای نقش های اقتصادی باید از نقش سنتی فاصله بگیرند تا فعالیت اقتصادی چشمگیر آنها دیده شود، افزود: بانوان با توجه به شیوع فرهنگ مصرف گرایی باید در تغییر فرهنگ پرچمدار باشند.

وی با اشاره به بررسی های انجام شده در راستای وضعیت بانوان در استان سمنان، خاطرنشان کرد: در ٤٥سفری که به استان های مختلف کشور داشتم، سمنان برترین استان در مطالبه گری امور بانوان است و استاندار این استان مقام اول در مطالبه گری از بانوان در سطح کشور را دارد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای پررنگ تر کردن فعالیت اجتماعی زنان در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: از استاندار سمنان می خواهیم تا زمینه ارائه اطلاعات در خصوص اشتغال زایی و ایجاد مراکز درآمدی را برای بانوان فراهم کند.

فرهمند پور بر ضرروت ایده پردازی زنان باید در راستای ترویج کار  آفرینی تاکید کرد و گفت: یکی از راهکارهای اساسی با توجه به کمبود اعتبارات برای اجرایی کردن طرح های بخش بانوان می تواند مشارکت و همکاری بین دستگاهی باشد.

وی نقش انجمن اولیا و مربیان در بخش آموزش خود مراقبتی را بسیار موثر دانست و تصریح کرد: نقش مساجد در بالا بردن سطح علمی و دانش افزایی و ارتقای فرهنگی جامعه بسیار مهم است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: برای ایجاد تغییر چشمگیر در حوزه زنان و رفع مشکلات این قشر مهم جامعه، نیازمند تغییر آموزش و بهسازی فرهنگ مردان هستیم.

فرهمند پور با بیان اینکه دنبال زنان سازنده هستیم و مردان هم رقیب ما نیستند، افزود: ساخت جامعه بهتر با ساختن خانواده بهتر محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در خانواده متعادل هم زن توانمند است و هم مرد و تغییر فرهنگ باید در نهاد خانواده نهادینه شود.

/انتهای متن/

درج نظر