جشنواره تسنیم تنها جشنواره مختص زنان و پوشش اجتماعی آنها بود

الهه عطایی جشنواره تسنیم را تنها جشنواره‌ای دانست که اختصاصا برای بانوان و پوشش اجتماعی آنان تمرکز داشت.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، الهه عطایی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی تسنیم، با بیان سخنانی مبنی بر تمرکز این جشنواره بر مشارکت بانوان در عرصه های مختلف فرهنگی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی اظهار کرد: در این جشنواره تلاش کردیم مطابق سیاست‌های کلان فرهنگی اجتماعی و با رویکرد محله محوری، همکاری بانوان و ذی‌نفعان محلی حوزه بانوان را جلب کنیم. همچنین این جشنواره بستر مناسبی برای توسعه اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه بانوان بود.

وی افزود: جشنواره تسنیم شامل دو بخش خلاقیت‌های فرهنگی و هنری و ابتکارات جامعه محور بود که در بخش نخست مد و لباس ایرانی اسلامی و بهترین ها از دورریختنی ها مد نظر قرار گرفت و در بخش دوم تشکیل، پویایی و پایداری گروه داوطلب بانوان ملاک عمل بود.

مدیرکل بانوان شهرداری تهران تمرکز بر مد و پوشش ایرانی اسلامی را مساله‌ای قابل توجه دانست و گفت: مقوله پوشش و لباس از جمله مواردی است که همواره با آن در ارتباط هستیم و به عنوان نیازی ضروری محسوب می شود امروزه با توسعه جوامع بسری بیش از گذشته بروز کرده است. لذا نیازمند برنامه ریزی و الگوسازی مناسب بر اساس هویت جامعه و تبعیت از فرهنگ و هویت ملی است.

عطایی جشنواره تسنیم را تنها جشنواره‌ای دانست که اختصاصا برای بانوان و پوشش اجتماعی آنان تمرکز داشته و افزود: در این جشنواره تلاش شده تا با حفظ سطح کیفی، به ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی توجه کنیم که برای حمایت از فعالان این عرصه غرفه های رایگان اختصاص دادیم.

وی ضمن تشریح نحوه برگزاری این جشنواره از افزایش ٦ درصدی آثار ارسالی به این جشنواره خبر داد و گفت: برنامه‌های متعدد فرهنگی با حضور متخصصان مختلف اجتماعی و فرهنگی و همچنین طراحان پوشش اسلامی بانوان از دیگر برنامه‌های محوری این جشنواره بود که با بکارگیری تکنولوژی‌های روز و برپایی کارگاه‌های متعدد تخصصی و عمومی توانستیم پیام‌های فرهنگی را به گروه‌های مختلف از فعالان ش/هری و شهروندان ارائه دهیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، بخش هنر بازیافت و اقتصاد مقاومتی را یکی از بخش‌های مورد توجه این جشنواره دانست و افزود: در این جشنواره ١٤ اثر منتخب نهمین جشنواره بهترین‌ها از دورریختنی‌ها به نمایش درآمد و  یکی  از گرایش هنری این حوزه که هنر محیطی معاصر بود ارایه شد.

عطایی در پایان تصریح کرد: دستیابی به الگوی زندگی متعالی در خانواده، هدف اصلی برپایی جشنواره تسنیم و اهم فعالیت‌های اداره کل بانوان شهرداری تهران است که طی هشت روز برپایی این جشنواره با همکاری مناطق ٢٢ گانه شهرداری، تلاش کردیم این مهم محقق شود.

/انتهای متن/