حقوق و مزایای بازنشستگی بانوان شاغل به میزان حق بیمه پرداختی است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این‌که «بانوان شاغل با 20 سال سابقه خدمت و بدون محدودیت سنی می‌توانند بازنشست شوند» گفت: بازنشستگی این افراد براساس پرداخت حق بیمه توسط آنان است.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به جزئیات مصوبه اخیر مجلس درباره بازنشستگی زنان شاغل با سابقه 20 سال خدمت، گفت: آنچه که مجلس مصوب کرد بیانگر این است که زنان شاغل به هر اندازه که حق بیمه پرداخت کرده باشند، حقوق و مزایای آنها محاسبه و پرداخت می‌شود.

 
وی افزود: در واقع اگر کسی 15 روز در ماه حق بیمه پرداخت کرده و دارای سابقه 20 سال خدمت است، می‌تواند بازنشست شده و به همان میزان هم از پاداش و مزایا برخوردار شود.
 
این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی موظف هستند با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل دارای حداقل سابقه 20 سال و بدون محدودیت سنی موافقت کنند و این موضوع شامل تمام صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری، تامین اجتماعی و… است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: البته پیش از این قانونی وجود داشت مبنی بر اینکه آنهایی که بیمه صندوق کارگری هستند، با 20 سال خدمت و 42 سال سن می‌توانند بازنشسته شوند، تامین اجتماعی نیز شرط سنی را 55 سال در نظر گرفته بود.
 
وی افزود: اما با توجه به این که تامین اجتماعی زیر بار نمی‌رفت که بازنشستگی را انجام دهد، مجلس مصوبه‌ای را در برنامه ششم گذراند که تمامی صندوق‌های بازنشستگی و بدون محدودیت سنی نسبت به بازنشسته کردن مشمولان این قانون اقدام کنند.
 
ذوالقدر همچنین اظهار کرد: بنابراین برای اینکه این مصوبه بار مالی برای دولت نداشته باشد، در برنامه ششم مصوب شد که به میزان پرداخت حق بیمه از حقوق و مزایا برخوردار شوند.
/انتهای متن/
درج نظر