خانم ها، این 12 نشانه را جدی بگیرید

خانم ها باید به بعضی تغییرات و نشانه هایی را در بدن خود می بینند، توجه کافی کنند و برای آنها راه چاره ای مناسب بیابند.

0

حتما برای شما خانمها پیش آمده است که تغییراتی را در بدن خود ملاحظه کرده اید اما آیا اینکه این تغییرات خوب هستند و یا نه مهم است و به همین جهت ما سعی داریم شما را در این مقاله با نکاتی که به سلامتی شما مربوط است آشنا کنیم.

 

 • بازوهای شما به کربوهیدرات نیاز دارند

 اگر چه کم و بیش گفته هایی پیرامون خوردن و یا پرهیز از خوردن کربوهیدرات ها وجود دارند، اما به گفته محققان، بی تردید برای تولید ماهیچه و مخصوصا داشتن بازوهایی عضلانی و قوی کربوهیدرات ها لازم هستند. البته بهترین راه آن است که حد و اندازه مصرف مواد غذایی نشاسته دار مانند: ماکارونی، برنج و سیب زمینی را بدانیم. اما این را هم باید گفت که نبایستی به طور کلی از خوردن این نوع مواد خوراکی  پرهیزکرد. مغز ما برای عملکرد بهتر به کربوهیدرات نیاز دارد.

 

 • ارتباط میان ورزش بیش از حد و عادت ماهیانه

حتما  می دانید که نرمش و ورزش به تسکین و کاهش دردهای عادت ماهیانه کمک می کند. اما به باور عده ای از دانشمندان، ورزش بیش از حد مخصوصا روی تردمیل ، عکس این نتیجه را نشان می دهد و منتهی به عدم هماهنگی و تعادل هورمونی، خونریزی نامنظم و لکه بینی زیاد می شود. اما این موضوع نباید باعث شود که ورزش نکنید و یا به باشگاه نروید. شما در این دوران می توانید 30 دقیقه در روز به انجام حرکات ورزشی سبک و آرام بپردازید. البته با کمی استراحت و فاصله زمانی ورزش را انجام دهید.

 

 • سینه های شما از سلامت بدن تان خبر می دهند

در واقع سینه های شما از آنچه که درون بدن تان اتفاق می افتد، خبر می دهند.  توجه به اندازه آنها بسیار مهم است. برای مثال اگر احساس می کنید که سینه ها بزرگتر شده اند، یعنی اینکه وزن تان زیاد شده است و یا اگر سینه ها حالت خارش دارند، شاید شما به لباس زیر خود حساسیت پیدا کرده اید.

 

 • روده ها به بدن برای درمان سرما خوردگی کمک می کنند

در واقع روده ها از مبتلا شدن تان به خیلی  بیماری ها جلوگیری می کنند.  کارهایی ماننداستراحت  و مصرف ویتامین  C  هم می توانند تا حدی از ابتلا به بیماری پیشگیری کنند. محققان می گویند که باکتری های مفید درون روده و معده شما عملکرد دستگاه ایمنی بدن  را بهتر کرده و بالا می برند.شما می توانید از مواد غذایی نظیر کلم پیچ خرد شده و پخته شده در آب نمک برای جذب بهتر پروبیوتیک ها که باکتری های مفید بدن هستند، به هنگام سرما خوردگی و آنفلانزا استفاده کنید.

 

 • فلفل سیاه واقعا برای بدن پر فایده است

 قبول داشته باشید یا نه، تنها با اضافه کردن نیمی از قاشق چایخوری فلفل سیاه به غذای خود می توانید معده ای آرام  و سالم داشته باشید. فلفل سیاه شامل ترکیبی به نام پیپرین است که به بدن کمک می کند با شکل گیری سلول های جدید چربی مبارزه کند.

 

 • درد در ناحیه ساق پا نشانه مهمی است

در صورتی که پاهای شما درد بگیرند، شما فکر می کنید شاید تنها یک گرفتگی ماهیچه ای-عضلانی باشد.اما گاهی یک جای کبود بر روی ساق پا می تواند نشانه جدی تری مانند: لختگی عمیق عروق باشد. در این صورت حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

 • پرش چشم

 آیا پلک پایین چشم تان به طور عجیبی می پرد؟ به گفته دانشمندان پرش چشم علاوه بر خستگی می تواند نشانه چیزهایی مانند: خشکی چشم، کشش و انقباض عضلات چشم، حساسیت به نور و یا مصرف الکل و کافئین بیش از حد باشد.  گاهی هم با دیدن این نشانه لازم است که یک لیوان آب بیشتر بخورید. در مجموع پرش چشم جای نگرانی ندارد.

 

 • صحبت با تلفن و مشکلات پوستی 

شاید ظاهرا صحبت کردن با تلفن عادتی بی ضرر باشد، اما استفاده بیش از اندازه از موبایل و یا تلفن می تواند عوارضی مانند: کهیر و جوش روی پوست صورت و گونه ها بگذارد. اما  اگر شما همیشه تلفن همراه خود را با پارچه ای ضد باکتری تمیز کنید، روزنه های پوست شما بسته نمی شوند.

 

 • همیشه مصرف قهوه برای هضم غذا خوب نیست

  قهوه می تواند به عبور غذا از معده و روده، زمانی که شما دچار یبوست شده اید، کمک کند. اما مصرف قهوه همیشه درست نیست. نه فقط به این دلیل که قهوه خاصیت  اسیدی دارد، بلکه چون قهوه دارای کافئین است که در عین کمک به  هضم غذا و تسریع آن،  شاید باعث تهوع شود. چرا که کافئین ماده ای تهوع آور است و قهوه  می تواند منجر به تبخیر آب بدن و حتی سرگیجه شود. پس در روز یک فنجان قهوه کافی است.

 

 • بوی ادرار

بوهایی وجود دارند که هرگز نباید نسبت به آن بی توجه بود و ادرار شما قطعا یکی از این بوهاست. به گفته پزشکان، ادرار طبیعی بی بو است و یا اینکه بوی خفیفی دارد. اما اگر ادرار شما بوی غلیظی دارد، یعنی شما عفونت مجاری ادراری دارید و باید به پزشک خود مراجعه کنید.

 • رنگ لب و مشکل کبدی

اگر لب تان صورتی، نرم و صاف نیست و  تیره  یا روشن تر از حالت همیشگی خود به نظر می رسد، دو علت دارد: اول در کل به این صورت بوده و جای نگرانی نیست. دوم هشداری نشانه  مشکل و اختلال کبدی. پس در صورت مشاهده پریدگی بیش از حد رنگ لب ها به پزشک مراجعه کنید.

 

 • میگرن و ارتباط آن با آب مرکبات

به غیر از علائم معمول میگرن، که حساسیت به صدای بلند، نور و استرس است، دانشمندان به تازگی دریافته اند که حتی یک لیوان آب پرتقال می تواند منجر به تشدید میگرن شود.  به دنبال میگرن برای بیماران حالت تهوع، درد و استفراغ به وجود می آید. پس این افراد بهتر است که از مرکبات استفاده نکرده و به پزشک مراجعه کنند.

منبع: یاهو/انتهای متن/

درج نظر