تنها ۲۷ درصد از دیالوگ فیلم‌های بزرگ ۲۰۱۶ را زنان گفته‌اند

تعداد زیادی از فیلم‌های بزرگ این سال را تحلیل کرده است. برای مثال در آخرین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان، با اینکه بر روی پوستر فیلم به نظر می‌رسید «جین ارسو» شخصیت زن داستان، شخصیت اصلی فیلم باشد با این حال او هم در حاشیه قرار گرفته است. بر اساس تحقیق خانم توماس، ۸۳ درصد دیالوگ‌های این فیلم را مردان به زبان آورده‌اند.

0

به گزارش به دخت به نقل از میدان، پوسترها و آگهی‌های فیلم‌های بزرگ سال ۲۰۱۶ شخصیت‌های زن قدرتمند زیادی را به بینندگان نوید می‌داد اما همه این تصورات اشتباه بود.

«امبر توماس» یک دانشمند و تحلیلگر اطلاعات، فیلم‌های بزرگ سال گذشته میلادی را بر اساس تعداد کلماتی که شخصیت‌های مرد و زن این فیلم‌ها گفته‌اند بررسی کرده است و دریافته فقط ۲۷ درصد کلمات در این فیلم‌ها از دهان شخصیت‌های زن خارج شده است.

او تعداد زیادی از فیلم‌های بزرگ این سال را تحلیل کرده است. برای مثال در آخرین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان، با اینکه بر روی پوستر فیلم به نظر می‌رسید «جین ارسو» شخصیت زن داستان، شخصیت اصلی فیلم باشد با این حال او هم در حاشیه قرار گرفته است. بر اساس تحقیق خانم توماس، ۸۳ درصد دیالوگ‌های این فیلم را مردان به زبان آورده‌اند.

یا در فیلم کتاب جنگل با اینکه ۷۹ درصد شخصیت‌های فیلم مردند اما آنها ۹۰ درصد دیالوگ‌ها را به زبان می‌آورند.خانم توماس بر همین اساس ۱۰ فیلم هالیوود را بررسی کرده که نشان می‌دهد زنان همچنان کمترین دیالوگ‌ها را در این فیلم‌ها بر زبان می‌آورند.

همچنین مطالعه‌ای نشاده داده بود در بین ۲۵۰ اثر پرفروش سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۴، تنها ۷ درصد از آنها را کارگردانان زن ساخته شده‌اند.

/انتهای متن/

درج نظر